הטיות פועל לִפְגּוֹם

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואפּוֹגֵם
    ani/ata/hupogem
  • אני/את/היאפּוֹגֶמֶת
    ani/at/hipogemet
  • אנחנו/אתם/הןפּוֹגְמִים
    anakhnu/atem/henpogmim
  • נחנו/אתן/הןפּוֹגְמוֹת
    נחנו/aten/henpogmot

Past

  • אניפָּגַמְתִּי
    anipagamti
  • אתהפָּגַמְתָּ
    atapagamta
  • אתפָּגַמְתְּ
    atpagamt
  • הואפָּגַם
    hupagam
  • היאפָּגְמָה
    hipagma
  • אנחנופָּגַמְנוּ
    anakhnupagamnu
  • אתםפְּגַמְתֶּם
    atempgamtem
  • אתןפְּגַמְתֶּן
    atenpgamten
  • הםפָּגְמוּ
    hempagmu
  • הןפָּגְמוּ
    henpagmu

Future

  • אניאֶפְגּוֹם/אֶפְגֹּם
    aniefgom/efgom
  • אתהתִּפְגּוֹם/תִּפְגֹּם
    atatifgom/tifgom
  • אתתִּפְגְּמִי
    attifgemi
  • הואיִפְגּוֹם/יִפְגֹּם
    huyifgom/yifgom
  • היאתִּפְגּוֹם/תִּפְגֹּם
    hitifgom/tifgom
  • אנחנונִפְגּוֹם/נִפְגֹּם
    anakhnunifgom/nifgom
  • אתםתִּפְגְּמוּ
    atemtifgemu
  • אתןתִּפְגּוֹמְנָה/תִּפְגְּמוּ/תִּפְגֹּמְנָה
    atentifgomna/tifgemu/tifgomna
  • הםיִפְגְּמוּ
    hemyifgemu
  • הןתִּפְגּוֹמְנָה/יִפְגְּמוּ/תִּפְגֹּמְנָה
    hentifgomna/yifgemu/tifgomna

Imperative

  • אתהפְּגוֹם/פְּגֹם
    atapgom/pgom
  • אתפִּגְמִי
    atpigmi
  • אתםפִּגְמוּ
    atempigmu
  • אתןפְּגוֹמְנָה/פִּגְמוּ/פְּגֹמְנָה
    atenpgomna/pigmu/pgomna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואפָּגוּם
    ani/ata/hupagum
  • אני/את/היאפְּגוּמָה
    ani/at/hipguma
  • אנחנו/אתם/הןפְּגוּמִים
    anakhnu/atem/henpgumim
  • נחנו/אתן/הןפְּגוּמוֹת
    נחנו/aten/henpgumot

Infinitive

  • לִפְגּוֹם/לִפְגֹּם
    lifgom/lifgom
פרסום
הטיות הפועל לִפְגּוֹם בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִפְגּוֹם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִשְׁדּוֹד, לִסְפּוֹג, לִנְשׁוֹף
פרסום