הטיות פועל לִפְדּוֹת

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואפּוֹדֶה
    ani/ata/hupode
  • אני/את/היאפּוֹדָה
    ani/at/hipoda
  • אנחנו/אתם/הןפּוֹדִים
    anakhnu/atem/henpodim
  • נחנו/אתן/הןפּוֹדוֹת
    נחנו/aten/henpodot

Past

  • אניפָּדִיתִי
    anipaditi
  • אתהפָּדִיתָ
    atapadita
  • אתפָּדִית
    atpadit
  • הואפָּדָה
    hupada
  • היאפָּדְתָה
    hipadta
  • אנחנופָּדִינוּ
    anakhnupadinu
  • אתםפְּדִיתֶם
    atempditem
  • אתןפְּדִיתֶן
    atenpditen
  • הםפָּדוּ
    hempadu
  • הןפָּדוּ
    henpadu

Future

  • אניאֶפְדֶּה
    aniefde
  • אתהתִּפְדֶּה
    atatifde
  • אתתִּפְדִּי
    attifdi
  • הואיִפְדֶּה
    huyifde
  • היאתִּפְדֶּה
    hitifde
  • אנחנונִפְדֶּה
    anakhnunifde
  • אתםתִּפְדּוּ
    atemtifdu
  • אתןתִּפְדּוּ/תִּפְדֶּינָה
    atentifdu/tifdeyna
  • הםיִפְדּוּ
    hemyifdu
  • הןיִפְדּוּ/תִּפְדֶּינָה
    henyifdu/tifdeyna

Imperative

  • אתהפְּדֵה
    atapde
  • אתפְּדִי
    atpdi
  • אתםפְּדוּ
    atempdu
  • אתןפְּדוּ/פְּדֶינָה
    atenpdu/pdeyna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואפָּדוּי
    ani/ata/hupaduy
  • אני/את/היאפְּדוּיָה
    ani/at/hipduya
  • אנחנו/אתם/הןפְּדוּיִים
    anakhnu/atem/henpduyim
  • נחנו/אתן/הןפְּדוּיוֹת
    נחנו/aten/henpduyot

Infinitive

  • לִפְדּוֹת
    lifdot
פרסום
הטיות הפועל לִפְדּוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִפְדּוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִגְלוֹת, לִכְפּוֹת, לִתְלוֹת
פרסום