הטיות פועל לִפְרוֹט

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואפּוֹרֵט
    ani/ata/huporet
  • אני/את/היאפּוֹרֶטֶת
    ani/at/hiporetet
  • אנחנו/אתם/הןפּוֹרְטִים
    anakhnu/atem/henportim
  • נחנו/אתן/הןפּוֹרְטוֹת
    נחנו/aten/henportot

Past

  • אניפָּרַטְתִּי
    aniparatti
  • אתהפָּרַטְתָּ
    ataparatta
  • אתפָּרַטְתְּ
    atparatt
  • הואפָּרַט
    huparat
  • היאפָּרְטָה
    hiparta
  • אנחנופָּרַטְנוּ
    anakhnuparatnu
  • אתםפְּרַטְתֶּם
    atemprattem
  • אתןפְּרַטְתֶּן
    atenpratten
  • הםפָּרְטוּ
    hempartu
  • הןפָּרְטוּ
    henpartu

Future

  • אניאֶפְרוֹט/אֶפְרֹט
    aniefrot/efrot
  • אתהתִּפְרוֹט/תִּפְרֹט
    atatifrot/tifrot
  • אתתִּפְרְטִי
    attifreti
  • הואיִפְרוֹט/יִפְרֹט
    huyifrot/yifrot
  • היאתִּפְרוֹט/תִּפְרֹט
    hitifrot/tifrot
  • אנחנונִפְרוֹט/נִפְרֹט
    anakhnunifrot/nifrot
  • אתםתִּפְרְטוּ
    atemtifretu
  • אתןתִּפְרוֹטְנָה/תִּפְרְטוּ/תִּפְרֹטְנָה
    atentifrotna/tifretu/tifrotna
  • הםיִפְרְטוּ
    hemyifretu
  • הןתִּפְרוֹטְנָה/יִפְרְטוּ/תִּפְרֹטְנָה
    hentifrotna/yifretu/tifrotna

Imperative

  • אתהפְּרוֹט/פְּרֹט
    ataprot/prot
  • אתפִּרְטִי
    atpirti
  • אתםפִּרְטוּ
    atempirtu
  • אתןפְּרוֹטְנָה/פִּרְטוּ/פְּרֹטְנָה
    atenprotna/pirtu/protna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואפָּרוּט
    ani/ata/huparut
  • אני/את/היאפְּרוּטָה
    ani/at/hipruta
  • אנחנו/אתם/הןפְּרוּטִים
    anakhnu/atem/henprutim
  • נחנו/אתן/הןפְּרוּטוֹת
    נחנו/aten/henprutot

Infinitive

  • לִפְרוֹט/לִפְרֹט
    lifrot/lifrot
פרסום
הטיות הפועל לִפְרוֹט בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִפְרוֹט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִפְשׁוֹט, לִצְבּוֹט, לִפְגּוֹם
פרסום