הטיות פועל לִפְשׁוֹט

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואפּוֹשֵׁט
    ani/ata/huposhet
  • אני/את/היאפּוֹשֶׁטֶת
    ani/at/hiposhetet
  • אנחנו/אתם/הןפּוֹשְׁטִים
    anakhnu/atem/henposhtim
  • נחנו/אתן/הןפּוֹשְׁטוֹת
    נחנו/aten/henposhtot

Past

  • אניפָּשַׁטְתִּי
    anipashatti
  • אתהפָּשַׁטְתָּ
    atapashatta
  • אתפָּשַׁטְתְּ
    atpashatt
  • הואפָּשַׁט
    hupashat
  • היאפָּשְׁטָה
    hipashta
  • אנחנופָּשַׁטְנוּ
    anakhnupashatnu
  • אתםפְּשַׁטְתֶּם
    atempshattem
  • אתןפְּשַׁטְתֶּן
    atenpshatten
  • הםפָּשְׁטוּ
    hempashtu
  • הןפָּשְׁטוּ
    henpashtu

Future

  • אניאֶפְשׁוֹט/אֶפְשֹׁט
    aniefshot/efshot
  • אתהתִּפְשׁוֹט/תִּפְשֹׁט
    atatifshot/tifshot
  • אתתִּפְשְׁטִי
    attifsheti
  • הואיִפְשׁוֹט/יִפְשֹׁט
    huyifshot/yifshot
  • היאתִּפְשׁוֹט/תִּפְשֹׁט
    hitifshot/tifshot
  • אנחנונִפְשׁוֹט/נִפְשֹׁט
    anakhnunifshot/nifshot
  • אתםתִּפְשְׁטוּ
    atemtifshetu
  • אתןתִּפְשְׁטוּ/תִּפְשׁוֹטְנָה/תִּפְשֹׁטְנָה
    atentifshetu/tifshotna/tifshotna
  • הםיִפְשְׁטוּ
    hemyifshetu
  • הןיִפְשְׁטוּ/תִּפְשׁוֹטְנָה/תִּפְשֹׁטְנָה
    henyifshetu/tifshotna/tifshotna

Imperative

  • אתהפְּשׁוֹט/פְּשֹׁט
    atapshot/pshot
  • אתפִּשְׁטִי
    atpishti
  • אתםפִּשְׁטוּ
    atempishtu
  • אתןפְּשׁוֹטְנָה/פִּשְׁטוּ/פְּשֹׁטְנָה
    atenpshotna/pishtu/pshotna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואפָּשׁוּט
    ani/ata/hupashut
  • אני/את/היאפְּשׁוּטָה
    ani/at/hipshuta
  • אנחנו/אתם/הןפְּשׁוּטִים
    anakhnu/atem/henpshutim
  • נחנו/אתן/הןפְּשׁוּטוֹת
    נחנו/aten/henpshutot

Infinitive

  • לִפְשׁוֹט/לִפְשֹׁט
    lifshot/lifshot
פרסום
הטיות הפועל לִפְשׁוֹט בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִפְשׁוֹט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִקְנוֹס, לִשְׁקוֹל, לִפְרוֹשׁ
פרסום