הטיות פועל לִצְבּוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואצוֹבֵר
    ani/ata/hutzover
  • אני/את/היאצוֹבֶרֶת
    ani/at/hitzoveret
  • אנחנו/אתם/הןצוֹבְרִים
    anakhnu/atem/hentzovrim
  • נחנו/אתן/הןצוֹבְרוֹת
    נחנו/aten/hentzovrot

Past

  • אניצָבַרְתִּי
    anitzavarti
  • אתהצָבַרְתָּ
    atatzavarta
  • אתצָבַרְתְּ
    attzavart
  • הואצָבַר
    hutzavar
  • היאצָבְרָה
    hitzavra
  • אנחנוצָבַרְנוּ
    anakhnutzavarnu
  • אתםצְבַרְתֶּם
    atemtzvartem
  • אתןצְבַרְתֶּן
    atentzvarten
  • הםצָבְרוּ
    hemtzavru
  • הןצָבְרוּ
    hentzavru

Future

  • אניאֶצְבּוֹר/אֶצְבֹּר
    anietzbor/etzbor
  • אתהתִּצְבּוֹר/תִּצְבֹּר
    atatitzbor/titzbor
  • אתתִּצְבְּרִי
    attitzberi
  • הואיִצְבּוֹר/יִצְבֹּר
    huyitzbor/yitzbor
  • היאתִּצְבּוֹר/תִּצְבֹּר
    hititzbor/titzbor
  • אנחנונִצְבּוֹר/נִצְבֹּר
    anakhnunitzbor/nitzbor
  • אתםתִּצְבְּרוּ
    atemtitzberu
  • אתןתִּצְבְּרוּ/תִּצְבּוֹרְנָה/תִּצְבֹּרְנָה
    atentitzberu/titzborna/titzborna
  • הםיִצְבְּרוּ
    hemyitzberu
  • הןיִצְבְּרוּ/תִּצְבּוֹרְנָה/תִּצְבֹּרְנָה
    henyitzberu/titzborna/titzborna

Imperative

  • אתהצְבוֹר/צְבֹר
    atatzvor/tzvor
  • אתצִבְרִי
    attzivri
  • אתםצִבְרוּ
    atemtzivru
  • אתןצִבְרוּ/צְבוֹרְנָה/צְבֹרְנָה
    atentzivru/tzvorna/tzvorna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואצָבוּר
    ani/ata/hutzavur
  • אני/את/היאצְבוּרָה
    ani/at/hitzvura
  • אנחנו/אתם/הןצְבוּרִים
    anakhnu/atem/hentzvurim
  • נחנו/אתן/הןצְבוּרוֹת
    נחנו/aten/hentzvurot

Infinitive

  • לִצְבּוֹר/לִצְבֹּר
    litzbor/litzbor
פרסום
הטיות הפועל לִצְבּוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִצְבּוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִפְרוֹץ, לִדְרוֹס, לִגְזוֹר
פרסום