הטיות פועל לִצְלוֹעַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואצוֹלֵעַ
    ani/ata/hutzolea
  • אני/את/היאצוֹלַעַת
    ani/at/hitzola'at
  • אנחנו/אתם/הןצוֹלְעִים
    anakhnu/atem/hentzol'im
  • נחנו/אתן/הןצוֹלְעוֹת
    נחנו/aten/hentzol'ot

Past

  • אניצָלַעְתִּי
    anitzalati
  • אתהצָלַעְתָּ
    atatzalata
  • אתצָלַעְתְּ/צָלַעַתְּ
    attzalat/tzala'at
  • הואצָלַע
    hutzala
  • היאצָלְעָה
    hitzal'a
  • אנחנוצָלַעְנוּ
    anakhnutzalanu
  • אתםצְלַעְתֶּם
    atemtzlatem
  • אתןצְלַעְתֶּן
    atentzlaten
  • הםצָלְעוּ
    hemtzal'u
  • הןצָלְעוּ
    hentzal'u

Future

  • אניאֶצְלַע
    anietzla
  • אתהתִּצְלַע
    atatitzla
  • אתתִּצְלְעִי
    attitzle'i
  • הואיִצְלַע
    huyitzla
  • היאתִּצְלַע
    hititzla
  • אנחנונִצְלַע
    anakhnunitzla
  • אתםתִּצְלְעוּ
    atemtitzle'u
  • אתןתִּצְלְעוּ/תִּצְלַעְנָה
    atentitzle'u/titzlana
  • הםיִצְלְעוּ
    hemyitzle'u
  • הןיִצְלְעוּ/תִּצְלַעְנָה
    henyitzle'u/titzlana

Imperative

  • אתהצְלַע
    atatzla
  • אתצִלְעִי
    attzil'i
  • אתםצִלְעוּ
    atemtzil'u
  • אתןצִלְעוּ/צְלַעְנָה
    atentzil'u/tzlana

Passive Participle

  • אני/אתה/הואצָלוּעַ
    ani/ata/hutzalua
  • אני/את/היאצְלוּעָה
    ani/at/hitzlu'a
  • אנחנו/אתם/הןצְלוּעִים
    anakhnu/atem/hentzlu'im
  • נחנו/אתן/הןצְלוּעוֹת
    נחנו/aten/hentzlu'ot

Infinitive

  • לִצְלוֹעַ/לִצְלֹעַ
    litzloa/litzloa
פרסום
הטיות הפועל לִצְלוֹעַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִצְלוֹעַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִנְקוֹעַ, לִקְרוֹעַ, לִזְרוֹעַ
פרסום