הטיות פועל לִצְנוֹחַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואצוֹנֵחַ
    ani/ata/hutzoneakh
  • אני/את/היאצוֹנַחַת
    ani/at/hitzonakhat
  • אנחנו/אתם/הןצוֹנְחִים
    anakhnu/atem/hentzonkhim
  • נחנו/אתן/הןצוֹנְחוֹת
    נחנו/aten/hentzonkhot

Past

  • אניצָנַחְתִּי
    anitzanakhti
  • אתהצָנַחְתָּ
    atatzanakhta
  • אתצָנַחְתְּ/צָנַחַתְּ
    attzanakht/tzanakhat
  • הואצָנַח
    hutzanakh
  • היאצָנְחָה
    hitzankha
  • אנחנוצָנַחְנוּ
    anakhnutzanakhnu
  • אתםצְנַחְתֶּם
    atemtznakhtem
  • אתןצְנַחְתֶּן
    atentznakhten
  • הםצָנְחוּ
    hemtzankhu
  • הןצָנְחוּ
    hentzankhu

Future

  • אניאֶצְנַח
    anietznakh
  • אתהתִּצְנַח
    atatitznakh
  • אתתִּצְנְחִי
    attitznekhi
  • הואיִצְנַח
    huyitznakh
  • היאתִּצְנַח
    hititznakh
  • אנחנונִצְנַח
    anakhnunitznakh
  • אתםתִּצְנְחוּ
    atemtitznekhu
  • אתןתִּצְנְחוּ/תִּצְנַחְנָה
    atentitznekhu/titznakhna
  • הםיִצְנְחוּ
    hemyitznekhu
  • הןיִצְנְחוּ/תִּצְנַחְנָה
    henyitznekhu/titznakhna

Imperative

  • אתהצְנַח
    atatznakh
  • אתצִנְחִי
    attzinkhi
  • אתםצִנְחוּ
    atemtzinkhu
  • אתןצְנַחְנָה/צִנְחוּ
    atentznakhna/tzinkhu

Passive Participle

  • אני/אתה/הואצָנוּחַ
    ani/ata/hutzanuakh
  • אני/את/היאצְנוּחָה
    ani/at/hitznukha
  • אנחנו/אתם/הןצְנוּחִים
    anakhnu/atem/hentznukhim
  • נחנו/אתן/הןצְנוּחוֹת
    נחנו/aten/hentznukhot

Infinitive

  • לִצְנוֹחַ/לִצְנֹחַ
    litznoakh/litznoakh
פרסום
הטיות הפועל לִצְנוֹחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִצְנוֹחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִפְרוֹעַ, לִצְלוֹחַ, לִטְפּוֹחַ
פרסום