הטיות פועל לִצְרוֹב

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואצוֹרֵב
    ani/ata/hutzorev
  • אני/את/היאצוֹרֶבֶת
    ani/at/hitzorevet
  • אנחנו/אתם/הןצוֹרְבִים
    anakhnu/atem/hentzorvim
  • נחנו/אתן/הןצוֹרְבוֹת
    נחנו/aten/hentzorvot

Past

  • אניצָרַבְתִּי
    anitzaravti
  • אתהצָרַבְתָּ
    atatzaravta
  • אתצָרַבְתְּ
    attzaravt
  • הואצָרַב
    hutzarav
  • היאצָרְבָה
    hitzarva
  • אנחנוצָרַבְנוּ
    anakhnutzaravnu
  • אתםצְרַבְתֶּם
    atemtzravtem
  • אתןצְרַבְתֶּן
    atentzravten
  • הםצָרְבוּ
    hemtzarvu
  • הןצָרְבוּ
    hentzarvu

Future

  • אניאֶצְרוֹב/אֶצְרֹב
    anietzrov/etzrov
  • אתהתִּצְרוֹב/תִּצְרֹב
    atatitzrov/titzrov
  • אתתִּצְרְבִי
    attitzrevi
  • הואיִצְרוֹב/יִצְרֹב
    huyitzrov/yitzrov
  • היאתִּצְרוֹב/תִּצְרֹב
    hititzrov/titzrov
  • אנחנונִצְרוֹב/נִצְרֹב
    anakhnunitzrov/nitzrov
  • אתםתִּצְרְבוּ
    atemtitzrevu
  • אתןתִּצְרוֹבְנָה/תִּצְרְבוּ/תִּצְרֹבְנָה
    atentitzrovna/titzrevu/titzrovna
  • הםיִצְרְבוּ
    hemyitzrevu
  • הןתִּצְרוֹבְנָה/יִצְרְבוּ/תִּצְרֹבְנָה
    hentitzrovna/yitzrevu/titzrovna

Imperative

  • אתהצְרוֹב/צְרֹב
    atatzrov/tzrov
  • אתצִרְבִי
    attzirvi
  • אתםצִרְבוּ
    atemtzirvu
  • אתןצְרוֹבְנָה/צִרְבוּ/צְרֹבְנָה
    atentzrovna/tzirvu/tzrovna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואצָרוּב
    ani/ata/hutzaruv
  • אני/את/היאצְרוּבָה
    ani/at/hitzruva
  • אנחנו/אתם/הןצְרוּבִים
    anakhnu/atem/hentzruvim
  • נחנו/אתן/הןצְרוּבוֹת
    נחנו/aten/hentzruvot

Infinitive

  • לִצְרוֹב/לִצְרֹב
    litzrov/litzrov
פרסום
הטיות הפועל לִצְרוֹב בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִצְרוֹב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִסְלוֹל, לִזְכּוֹר, לִזְרוֹק
פרסום