הטיות פועל לִצְרוֹחַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואצוֹרֵחַ
    ani/ata/hutzoreakh
  • אני/את/היאצוֹרַחַת
    ani/at/hitzorakhat
  • אנחנו/אתם/הןצוֹרְחִים
    anakhnu/atem/hentzorkhim
  • נחנו/אתן/הןצוֹרְחוֹת
    נחנו/aten/hentzorkhot

Past

  • אניצָרַחְתִּי
    anitzarakhti
  • אתהצָרַחְתָּ
    atatzarakhta
  • אתצָרַחְתְּ/צָרַחַתְּ
    attzarakht/tzarakhat
  • הואצָרַח
    hutzarakh
  • היאצָרְחָה
    hitzarkha
  • אנחנוצָרַחְנוּ
    anakhnutzarakhnu
  • אתםצְרַחְתֶּם
    atemtzrakhtem
  • אתןצְרַחְתֶּן
    atentzrakhten
  • הםצָרְחוּ
    hemtzarkhu
  • הןצָרְחוּ
    hentzarkhu

Future

  • אניאֶצְרַח
    anietzrakh
  • אתהתִּצְרַח
    atatitzrakh
  • אתתִּצְרְחִי
    attitzrekhi
  • הואיִצְרַח
    huyitzrakh
  • היאתִּצְרַח
    hititzrakh
  • אנחנונִצְרַח
    anakhnunitzrakh
  • אתםתִּצְרְחוּ
    atemtitzrekhu
  • אתןתִּצְרַחְנָה/תִּצְרְחוּ
    atentitzrakhna/titzrekhu
  • הםיִצְרְחוּ
    hemyitzrekhu
  • הןיִצְרְחוּ/תִּצְרַחְנָה
    henyitzrekhu/titzrakhna

Imperative

  • אתהצְרַח
    atatzrakh
  • אתצִרְחִי
    attzirkhi
  • אתםצִרְחוּ
    atemtzirkhu
  • אתןצִרְחוּ/צְרַחְנָה
    atentzirkhu/tzrakhna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואצָרוּחַ
    ani/ata/hutzaruakh
  • אני/את/היאצְרוּחָה
    ani/at/hitzrukha
  • אנחנו/אתם/הןצְרוּחִים
    anakhnu/atem/hentzrukhim
  • נחנו/אתן/הןצְרוּחוֹת
    נחנו/aten/hentzrukhot

Infinitive

  • לִצְרוֹחַ/לִצְרֹחַ
    litzroakh/litzroakh
פרסום
הטיות הפועל לִצְרוֹחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִצְרוֹחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִזְנוֹחַ, לִרְתּוֹחַ, לִמְנוֹעַ
פרסום