הטיות פועל לִקְדּוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואקוֹדֵר
    ani/ata/hukoder
  • אני/את/היאקוֹדֶרֶת
    ani/at/hikoderet
  • אנחנו/אתם/הןקוֹדְרִים
    anakhnu/atem/henkodrim
  • נחנו/אתן/הןקוֹדְרוֹת
    נחנו/aten/henkodrot

Past

  • אניקָדַרְתִּי
    anikadarti
  • אתהקָדַרְתָּ
    atakadarta
  • אתקָדַרְתְּ
    atkadart
  • הואקָדַר
    hukadar
  • היאקָדְרָה
    hikadra
  • אנחנוקָדַרְנוּ
    anakhnukadarnu
  • אתםקְדַרְתֶּם
    atemkdartem
  • אתןקְדַרְתֶּן
    atenkdarten
  • הםקָדְרוּ
    hemkadru
  • הןקָדְרוּ
    henkadru

Future

  • אניאֶקְדַּר
    aniekdar
  • אתהתִּקְדַּר
    atatikdar
  • אתתִּקְדְּרִי
    attikderi
  • הואיִקְדַּר
    huyikdar
  • היאתִּקְדַּר
    hitikdar
  • אנחנונִקְדַּר
    anakhnunikdar
  • אתםתִּקְדְּרוּ
    atemtikderu
  • אתןתִּקְדַּרְנָה/תִּקְדְּרוּ
    atentikdarna/tikderu
  • הםיִקְדְּרוּ
    hemyikderu
  • הןתִּקְדַּרְנָה/יִקְדְּרוּ
    hentikdarna/yikderu

Imperative

  • אתהקְדַר
    atakdar
  • אתקִדְרִי
    atkidri
  • אתםקִדְרוּ
    atemkidru
  • אתןקְדַרְנָה/קִדְרוּ
    atenkdarna/kidru

Passive Participle

  • אני/אתה/הואקָדוּר
    ani/ata/hukadur
  • אני/את/היאקְדוּרָה
    ani/at/hikdura
  • אנחנו/אתם/הןקְדוּרִים
    anakhnu/atem/henkdurim
  • נחנו/אתן/הןקְדוּרוֹת
    נחנו/aten/henkdurot

Infinitive

  • לִקְדּוֹר/לִקְדֹּר
    likdor/likdor
פרסום
הטיות הפועל לִקְדּוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִקְדּוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִלְבּוֹשׁ, לִרְכּוֹב, לִשְׁכַּב
פרסום