הטיות פועל לִקְנוֹס

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואקוֹנֵס
    ani/ata/hukones
  • אני/את/היאקוֹנֶסֶת
    ani/at/hikoneset
  • אנחנו/אתם/הןקוֹנְסִים
    anakhnu/atem/henkonsim
  • נחנו/אתן/הןקוֹנְסוֹת
    נחנו/aten/henkonsot

Past

  • אניקָנַסְתִּי
    anikanasti
  • אתהקָנַסְתָּ
    atakanasta
  • אתקָנַסְתְּ
    atkanast
  • הואקָנַס
    hukanas
  • היאקָנְסָה
    hikansa
  • אנחנוקָנַסְנוּ
    anakhnukanasnu
  • אתםקְנַסְתֶּם
    atemknastem
  • אתןקְנַסְתֶּן
    atenknasten
  • הםקָנְסוּ
    hemkansu
  • הןקָנְסוּ
    henkansu

Future

  • אניאֶקְנוֹס/אֶקְנֹס
    anieknos/eknos
  • אתהתִּקְנוֹס/תִּקְנֹס
    atatiknos/tiknos
  • אתתִּקְנְסִי
    attiknesi
  • הואיִקְנוֹס/יִקְנֹס
    huyiknos/yiknos
  • היאתִּקְנוֹס/תִּקְנֹס
    hitiknos/tiknos
  • אנחנונִקְנוֹס/נִקְנֹס
    anakhnuniknos/niknos
  • אתםתִּקְנְסוּ
    atemtiknesu
  • אתןתִּקְנְסוּ/תִּקְנוֹסְנָה/תִּקְנֹסְנָה
    atentiknesu/tiknosna/tiknosna
  • הםיִקְנְסוּ
    hemyiknesu
  • הןיִקְנְסוּ/תִּקְנוֹסְנָה/תִּקְנֹסְנָה
    henyiknesu/tiknosna/tiknosna

Imperative

  • אתהקְנוֹס/קְנֹס
    ataknos/knos
  • אתקִנְסִי
    atkinsi
  • אתםקִנְסוּ
    atemkinsu
  • אתןקְנוֹסְנָה/קִנְסוּ/קְנֹסְנָה
    atenknosna/kinsu/knosna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואקָנוּס
    ani/ata/hukanus
  • אני/את/היאקְנוּסָה
    ani/at/hiknusa
  • אנחנו/אתם/הןקְנוּסִים
    anakhnu/atem/henknusim
  • נחנו/אתן/הןקְנוּסוֹת
    נחנו/aten/henknusot

Infinitive

  • לִקְנוֹס/לִקְנֹס
    liknos/liknos
פרסום
הטיות הפועל לִקְנוֹס בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִקְנוֹס", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִסְמוֹךְ, לִנְצוֹר, לִכְתּוֹב
פרסום