הטיות פועל לִקְרוֹא

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואקוֹרֵא
    ani/ata/hukore
  • אני/את/היאקוֹרֵאת
    ani/at/hikoret
  • אנחנו/אתם/הןקוֹרְאִים
    anakhnu/atem/henkor'im
  • נחנו/אתן/הןקוֹרְאוֹת
    נחנו/aten/henkor'ot

Past

  • אניקָרָאתִי
    anikarati
  • אתהקָרָאתָ
    atakarata
  • אתקָרָאת
    atkarat
  • הואקָרָא
    hukara
  • היאקָרְאָה
    hikar'a
  • אנחנוקָרָאנוּ
    anakhnukaranu
  • אתםקְרָאתֶם
    atemkratem
  • אתןקְרָאתֶן
    atenkraten
  • הםקָרְאוּ
    hemkar'u
  • הןקָרְאוּ
    henkar'u

Future

  • אניאֶקְרָא
    aniekra
  • אתהתִּקְרָא
    atatikra
  • אתתִּקְרְאִי
    attikre'i
  • הואיִקְרָא
    huyikra
  • היאתִּקְרָא
    hitikra
  • אנחנונִקְרָא
    anakhnunikra
  • אתםתִּקְרְאוּ
    atemtikre'u
  • אתןתִּקְרֶאנָה/תִּקְרְאוּ
    atentikrena/tikre'u
  • הםיִקְרְאוּ
    hemyikre'u
  • הןתִּקְרֶאנָה/יִקְרְאוּ
    hentikrena/yikre'u

Imperative

  • אתהקְרָא
    atakra
  • אתקִרְאִי
    atkir'i
  • אתםקִרְאוּ
    atemkir'u
  • אתןקְרֶאנָה/קִרְאוּ
    atenkrena/kir'u

Passive Participle

  • אני/אתה/הואקָרוּי
    ani/ata/hukaruy
  • אני/את/היאקְרוּיָה
    ani/at/hikruya
  • אנחנו/אתם/הןקְרוּיִים
    anakhnu/atem/henkruyim
  • נחנו/אתן/הןקְרוּיוֹת
    נחנו/aten/henkruyot

Infinitive

  • לִקְרוֹא/לִקְרֹא
    likro/likro
פרסום
הטיות הפועל לִקְרוֹא בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִקְרוֹא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִמְחוֹא, לִבְרוֹא, לִכְלוֹא
פרסום