הטיות פועל לִקְרוֹץ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואקוֹרֵץ
    ani/ata/hukoretz
  • אני/את/היאקוֹרֶצֶת
    ani/at/hikoretzet
  • אנחנו/אתם/הןקוֹרְצִים
    anakhnu/atem/henkortzim
  • נחנו/אתן/הןקוֹרְצוֹת
    נחנו/aten/henkortzot

Past

  • אניקָרַצְתִּי
    anikaratzti
  • אתהקָרַצְתָּ
    atakaratzta
  • אתקָרַצְתְּ
    atkaratzt
  • הואקָרַץ
    hukaratz
  • היאקָרְצָה
    hikartza
  • אנחנוקָרַצְנוּ
    anakhnukaratznu
  • אתםקְרַצְתֶּם
    atemkratztem
  • אתןקְרַצְתֶּן
    atenkratzten
  • הםקָרְצוּ
    hemkartzu
  • הןקָרְצוּ
    henkartzu

Future

  • אניאֶקְרוֹץ/אֶקְרֹץ
    aniekrotz/ekrotz
  • אתהתִּקְרוֹץ/תִּקְרֹץ
    atatikrotz/tikrotz
  • אתתִּקְרְצִי
    attikretzi
  • הואיִקְרוֹץ/יִקְרֹץ
    huyikrotz/yikrotz
  • היאתִּקְרוֹץ/תִּקְרֹץ
    hitikrotz/tikrotz
  • אנחנונִקְרוֹץ/נִקְרֹץ
    anakhnunikrotz/nikrotz
  • אתםתִּקְרְצוּ
    atemtikretzu
  • אתןתִּקְרוֹצְנָה/תִּקְרְצוּ/תִּקְרֹצְנָה
    atentikrotzna/tikretzu/tikrotzna
  • הםיִקְרְצוּ
    hemyikretzu
  • הןיִקְרְצוּ/תִּקְרוֹצְנָה/תִּקְרֹצְנָה
    henyikretzu/tikrotzna/tikrotzna

Imperative

  • אתהקְרוֹץ/קְרֹץ
    atakrotz/krotz
  • אתקִרְצִי
    atkirtzi
  • אתםקִרְצוּ
    atemkirtzu
  • אתןקְרוֹצְנָה/קִרְצוּ/קְרֹצְנָה
    atenkrotzna/kirtzu/krotzna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואקָרוּץ
    ani/ata/hukarutz
  • אני/את/היאקְרוּצָה
    ani/at/hikrutza
  • אנחנו/אתם/הןקְרוּצִים
    anakhnu/atem/henkrutzim
  • נחנו/אתן/הןקְרוּצוֹת
    נחנו/aten/henkrutzot

Infinitive

  • לִקְרוֹץ/לִקְרֹץ
    likrotz/likrotz
פרסום
הטיות הפועל לִקְרוֹץ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִקְרוֹץ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִקְבּוֹר, לִמְלוֹךְ, לִכְפּוֹר
פרסום