הטיות פועל לִקְרוֹת

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואקוֹרֶה
    ani/ata/hukore
  • אני/את/היאקוֹרָה
    ani/at/hikora
  • אנחנו/אתם/הןקוֹרִים
    anakhnu/atem/henkorim
  • נחנו/אתן/הןקוֹרוֹת
    נחנו/aten/henkorot

Past

  • אניקָרִיתִי
    anikariti
  • אתהקָרִיתָ
    atakarita
  • אתקָרִית
    atkarit
  • הואקָרָה
    hukara
  • היאקָרְתָה
    hikarta
  • אנחנוקָרִינוּ
    anakhnukarinu
  • אתםקְרִיתֶם
    atemkritem
  • אתןקְרִיתֶן
    atenkriten
  • הםקָרוּ
    hemkaru
  • הןקָרוּ
    henkaru

Future

  • אניאֶקְרֶה
    aniekre
  • אתהתִּקְרֶה
    atatikre
  • אתתִּקְרִי
    attikri
  • הואיִקְרֶה
    huyikre
  • היאתִּקְרֶה
    hitikre
  • אנחנונִקְרֶה
    anakhnunikre
  • אתםתִּקְרוּ
    atemtikru
  • אתןתִּקְרוּ/תִּקְרֶינָה
    atentikru/tikreyna
  • הםיִקְרוּ
    hemyikru
  • הןתִּקְרֶינָה/יִקְרוּ
    hentikreyna/yikru

Imperative

  • אתהקְרֵה
    atakre
  • אתקְרִי
    atkri
  • אתםקְרוּ
    atemkru
  • אתןקְרֶינָה/קְרוּ
    atenkreyna/kru

Passive Participle

  • אני/אתה/הואקָרוּי
    ani/ata/hukaruy
  • אני/את/היאקְרוּיָה
    ani/at/hikruya
  • אנחנו/אתם/הןקְרוּיִים
    anakhnu/atem/henkruyim
  • נחנו/אתן/הןקְרוּיוֹת
    נחנו/aten/henkruyot

Infinitive

  • לִקְרוֹת
    likrot
פרסום
הטיות הפועל לִקְרוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִקְרוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִזְכּוֹת, לִבְנוֹת, לִרְדּוֹת
פרסום