הטיות פועל לִרְזוֹת

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הוארָזֶה
    ani/ata/huraze
  • אני/את/היארָזָה
    ani/at/hiraza
  • אנחנו/אתם/הןרָזִים
    anakhnu/atem/henrazim
  • נחנו/אתן/הןרָזוֹת
    נחנו/aten/henrazot

Past

  • אנירָזִיתִי
    aniraziti
  • אתהרָזִיתָ
    atarazita
  • אתרָזִית
    atrazit
  • הוארָזָה
    huraza
  • היארָזְתָה
    hirazta
  • אנחנורָזִינוּ
    anakhnurazinu
  • אתםרְזִיתֶם
    atemrezitem
  • אתןרְזִיתֶן
    atenreziten
  • הםרָזוּ
    hemrazu
  • הןרָזוּ
    henrazu

Future

  • אניאֶרְזֶה
    anierze
  • אתהתִּרְזֶה
    atatirze
  • אתתִּרְזִי
    attirzi
  • הואיִרְזֶה
    huyirze
  • היאתִּרְזֶה
    hitirze
  • אנחנונִרְזֶה
    anakhnunirze
  • אתםתִּרְזוּ
    atemtirzu
  • אתןתִּרְזוּ/תִּרְזֶינָה
    atentirzu/tirzeyna
  • הםיִרְזוּ
    hemyirzu
  • הןיִרְזוּ/תִּרְזֶינָה
    henyirzu/tirzeyna

Imperative

  • אתהרְזֵה
    atareze
  • אתרְזִי
    atrezi
  • אתםרְזוּ
    atemrezu
  • אתןרְזוּ/רְזֶינָה
    atenrezu/rezeyna

Passive Participle

  • אני/אתה/הוארָזוּי
    ani/ata/hurazuy
  • אני/את/היארְזוּיָה
    ani/at/hirezuya
  • אנחנו/אתם/הןרְזוּיִים
    anakhnu/atem/henrezuyim
  • נחנו/אתן/הןרְזוּיוֹת
    נחנו/aten/henrezuyot

Infinitive

  • לִרְזוֹת
    lirzot
פרסום
הטיות הפועל לִרְזוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִרְזוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִרְבּוֹת, לִרְווֹת
פרסום