הטיות פועל לִרְכּוֹן

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הוארוֹכֵן
    ani/ata/hurokhen
  • אני/את/היארוֹכֶנֶת
    ani/at/hirokhenet
  • אנחנו/אתם/הןרוֹכְנִים
    anakhnu/atem/henrokhnim
  • נחנו/אתן/הןרוֹכְנוֹת
    נחנו/aten/henrokhnot

Past

  • אנירָכַנְתִּי
    anirakhanti
  • אתהרָכַנְתָּ
    atarakhanta
  • אתרָכַנְתְּ
    atrakhant
  • הוארָכַן
    hurakhan
  • היארָכְנָה
    hirakhna
  • אנחנורָכַנּוּ
    anakhnurakhanu
  • אתםרְכַנְתֶּם
    atemrekhantem
  • אתןרְכַנְתֶּן
    atenrekhanten
  • הםרָכְנוּ
    hemrakhnu
  • הןרָכְנוּ
    henrakhnu

Future

  • אניאֶרְכּוֹן/אֶרְכֹּן
    anierkon/erkon
  • אתהתִּרְכּוֹן/תִּרְכֹּן
    atatirkon/tirkon
  • אתתִּרְכְּנִי
    attirkeni
  • הואיִרְכּוֹן/יִרְכֹּן
    huyirkon/yirkon
  • היאתִּרְכּוֹן/תִּרְכֹּן
    hitirkon/tirkon
  • אנחנונִרְכּוֹן/נִרְכֹּן
    anakhnunirkon/nirkon
  • אתםתִּרְכְּנוּ
    atemtirkenu
  • אתןתִּרְכְּנוּ/תִּרְכּוֹנָּה/תִּרְכֹּנָּה
    atentirkenu/tirkona/tirkona
  • הםיִרְכְּנוּ
    hemyirkenu
  • הןתִּרְכּוֹנָּה/יִרְכְּנוּ/תִּרְכֹּנָּה
    hentirkona/yirkenu/tirkona

Imperative

  • אתהרְכוֹן/רְכֹן
    atarekhon/rekhon
  • אתרִכְנִי
    atrikhni
  • אתםרִכְנוּ
    atemrikhnu
  • אתןרְכוֹנָּה/רִכְנוּ/רְכֹנָּה
    atenrekhona/rikhnu/rekhona

Passive Participle

  • אני/אתה/הוארָכוּן
    ani/ata/hurakhun
  • אני/את/היארְכוּנָה
    ani/at/hirekhuna
  • אנחנו/אתם/הןרְכוּנִים
    anakhnu/atem/henrekhunim
  • נחנו/אתן/הןרְכוּנוֹת
    נחנו/aten/henrekhunot

Infinitive

  • לִרְכּוֹן/לִרְכֹּן
    lirkon/lirkon
פרסום
הטיות הפועל לִרְכּוֹן בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִרְכּוֹן", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִרְטוֹן, לִקְרוֹן, לִשְׁכּוֹן
פרסום