הטיות פועל לִרְכּוֹשׁ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הוארוֹכֵשׁ
    ani/ata/hurokhesh
  • אני/את/היארוֹכֶשֶׁת
    ani/at/hirokheshet
  • אנחנו/אתם/הןרוֹכְשִׁים
    anakhnu/atem/henrokhshim
  • נחנו/אתן/הןרוֹכְשׁוֹת
    נחנו/aten/henrokhshot

Past

  • אנירָכַשְׁתִּי
    anirakhashti
  • אתהרָכַשְׁתָּ
    atarakhashta
  • אתרָכַשְׁתְּ
    atrakhasht
  • הוארָכַשׁ
    hurakhash
  • היארָכְשָׁה
    hirakhsha
  • אנחנורָכַשְׁנוּ
    anakhnurakhashnu
  • אתםרְכַשְׁתֶּם
    atemrekhashtem
  • אתןרְכַשְׁתֶּן
    atenrekhashten
  • הםרָכְשׁוּ
    hemrakhshu
  • הןרָכְשׁוּ
    henrakhshu

Future

  • אניאֶרְכּוֹשׁ/אֶרְכֹּשׁ
    anierkosh/erkosh
  • אתהתִּרְכּוֹשׁ/תִּרְכֹּשׁ
    atatirkosh/tirkosh
  • אתתִּרְכְּשִׁי
    attirkeshi
  • הואיִרְכּוֹשׁ/יִרְכֹּשׁ
    huyirkosh/yirkosh
  • היאתִּרְכּוֹשׁ/תִּרְכֹּשׁ
    hitirkosh/tirkosh
  • אנחנונִרְכּוֹשׁ/נִרְכֹּשׁ
    anakhnunirkosh/nirkosh
  • אתםתִּרְכְּשׁוּ
    atemtirkeshu
  • אתןתִּרְכּוֹשְׁנָה/תִּרְכְּשׁוּ/תִּרְכֹּשְׁנָה
    atentirkoshna/tirkeshu/tirkoshna
  • הםיִרְכְּשׁוּ
    hemyirkeshu
  • הןיִרְכְּשׁוּ/תִּרְכּוֹשְׁנָה/תִּרְכֹּשְׁנָה
    henyirkeshu/tirkoshna/tirkoshna

Imperative

  • אתהרְכוֹשׁ/רְכֹשׁ
    atarekhosh/rekhosh
  • אתרִכְשִׁי
    atrikhshi
  • אתםרִכְשׁוּ
    atemrikhshu
  • אתןרִכְשׁוּ/רְכוֹשְׁנָה/רְכֹשְׁנָה
    atenrikhshu/rekhoshna/rekhoshna

Passive Participle

  • אני/אתה/הוארָכוּשׁ
    ani/ata/hurakhush
  • אני/את/היארְכוּשָׁה
    ani/at/hirekhusha
  • אנחנו/אתם/הןרְכוּשִׁים
    anakhnu/atem/henrekhushim
  • נחנו/אתן/הןרְכוּשׁוֹת
    נחנו/aten/henrekhushot

Infinitive

  • לִרְכּוֹשׁ/לִרְכֹּשׁ
    lirkosh/lirkosh
פרסום
הטיות הפועל לִרְכּוֹשׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִרְכּוֹשׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִכְלוֹל, לִנְזוֹף, לִשְׁבּוֹר
פרסום