הטיות פועל לִרְמוֹז

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הוארוֹמֵז
    ani/ata/huromez
  • אני/את/היארוֹמֶזֶת
    ani/at/hiromezet
  • אנחנו/אתם/הןרוֹמְזִים
    anakhnu/atem/henromzim
  • נחנו/אתן/הןרוֹמְזוֹת
    נחנו/aten/henromzot

Past

  • אנירָמַזְתִּי
    aniramazti
  • אתהרָמַזְתָּ
    ataramazta
  • אתרָמַזְתְּ
    atramazt
  • הוארָמַז
    huramaz
  • היארָמְזָה
    hiramza
  • אנחנורָמַזְנוּ
    anakhnuramaznu
  • אתםרְמַזְתֶּם
    atemremaztem
  • אתןרְמַזְתֶּן
    atenremazten
  • הםרָמְזוּ
    hemramzu
  • הןרָמְזוּ
    henramzu

Future

  • אניאֶרְמוֹז/אֶרְמֹז
    aniermoz/ermoz
  • אתהתִּרְמוֹז/תִּרְמֹז
    atatirmoz/tirmoz
  • אתתִּרְמְזִי
    attirmezi
  • הואיִרְמוֹז/יִרְמֹז
    huyirmoz/yirmoz
  • היאתִּרְמוֹז/תִּרְמֹז
    hitirmoz/tirmoz
  • אנחנונִרְמוֹז/נִרְמֹז
    anakhnunirmoz/nirmoz
  • אתםתִּרְמְזוּ
    atemtirmezu
  • אתןתִּרְמְזוּ/תִּרְמוֹזְנָה/תִּרְמֹזְנָה
    atentirmezu/tirmozna/tirmozna
  • הםיִרְמְזוּ
    hemyirmezu
  • הןיִרְמְזוּ/תִּרְמוֹזְנָה/תִּרְמֹזְנָה
    henyirmezu/tirmozna/tirmozna

Imperative

  • אתהרְמוֹז/רְמֹז
    ataremoz/remoz
  • אתרִמְזִי
    atrimzi
  • אתםרִמְזוּ
    atemrimzu
  • אתןרִמְזוּ/רְמוֹזְנָה/רְמֹזְנָה
    atenrimzu/remozna/remozna

Passive Participle

  • אני/אתה/הוארָמוּז
    ani/ata/huramuz
  • אני/את/היארְמוּזָה
    ani/at/hiremuza
  • אנחנו/אתם/הןרְמוּזִים
    anakhnu/atem/henremuzim
  • נחנו/אתן/הןרְמוּזוֹת
    נחנו/aten/henremuzot

Infinitive

  • לִרְמוֹז/לִרְמֹז
    lirmoz/lirmoz
פרסום
הטיות הפועל לִרְמוֹז בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִרְמוֹז", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִקְטוֹף, לִכְתּוֹב, לִשְׁבּוֹר
פרסום