הטיות פועל לִרְעוֹב

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הוארוֹעֵב
    ani/ata/huro'ev
  • אני/את/היארוֹעֶבֶת
    ani/at/hiro'evet
  • אנחנו/אתם/הןרוֹעֲבִים
    anakhnu/atem/henro'avim
  • נחנו/אתן/הןרוֹעֲבוֹת
    נחנו/aten/henro'avot

Past

  • אנירָעַבְתִּי
    anira'avti
  • אתהרָעַבְתָּ
    atara'avta
  • אתרָעַבְתְּ
    atra'avt
  • הוארָעַב
    hura'av
  • היארָעֲבָה
    hira'ava
  • אנחנורָעַבְנוּ
    anakhnura'avnu
  • אתםרְעַבְתֶּם
    atemre'avtem
  • אתןרְעַבְתֶּן
    atenre'avten
  • הםרָעֲבוּ
    hemra'avu
  • הןרָעֲבוּ
    henra'avu

Future

  • אניאֶרְעַב
    anier'av
  • אתהתִּרְעַב
    atatir'av
  • אתתִּרְעֲבִי
    attir'avi
  • הואיִרְעַב
    huyir'av
  • היאתִּרְעַב
    hitir'av
  • אנחנונִרְעַב
    anakhnunir'av
  • אתםתִּרְעֲבוּ
    atemtir'avu
  • אתןתִּרְעַבְנָה/תִּרְעֲבוּ
    atentir'avna/tir'avu
  • הםיִרְעֲבוּ
    hemyir'avu
  • הןתִּרְעַבְנָה/יִרְעֲבוּ
    hentir'avna/yir'avu

Imperative

  • אתהרְעַב
    atare'av
  • אתרַעֲבִי
    atra'avi
  • אתםרַעֲבוּ
    atemra'avu
  • אתןרְעַבְנָה/רַעֲבוּ
    atenre'avna/ra'avu

Passive Participle

    Infinitive

    • לִרְעוֹב/לִרְעֹב
      lir'ov/lir'ov
    פרסום
    הטיות הפועל לִרְעוֹב בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִרְעוֹב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִנְהוֹם, לִצְעוֹק, לִנְאוֹף
    פרסום