הטיות פועל לִרְצוֹת

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הוארוֹצֶה
    ani/ata/hurotze
  • אני/את/היארוֹצָה
    ani/at/hirotza
  • אנחנו/אתם/הןרוֹצִים
    anakhnu/atem/henrotzim
  • נחנו/אתן/הןרוֹצוֹת
    נחנו/aten/henrotzot

Past

  • אנירָצִיתִי
    aniratziti
  • אתהרָצִיתָ
    ataratzita
  • אתרָצִית
    atratzit
  • הוארָצָה
    huratza
  • היארָצְתָה
    hiratzta
  • אנחנורָצִינוּ
    anakhnuratzinu
  • אתםרְצִיתֶם
    atemretzitem
  • אתןרְצִיתֶן
    atenretziten
  • הםרָצוּ
    hemratzu
  • הןרָצוּ
    henratzu

Future

  • אניאֶרְצֶה
    aniertze
  • אתהתִּרְצֶה
    atatirtze
  • אתתִּרְצִי
    attirtzi
  • הואיִרְצֶה
    huyirtze
  • היאתִּרְצֶה
    hitirtze
  • אנחנונִרְצֶה
    anakhnunirtze
  • אתםתִּרְצוּ
    atemtirtzu
  • אתןתִּרְצוּ/תִּרְצֶינָה
    atentirtzu/tirtzeyna
  • הםיִרְצוּ
    hemyirtzu
  • הןיִרְצוּ/תִּרְצֶינָה
    henyirtzu/tirtzeyna

Imperative

  • אתהרְצֵה
    ataretze
  • אתרְצִי
    atretzi
  • אתםרְצוּ
    atemretzu
  • אתןרְצוּ/רְצֶינָה
    atenretzu/retzeyna

Passive Participle

  • אני/אתה/הוארָצוּי
    ani/ata/huratzuy
  • אני/את/היארְצוּיָה
    ani/at/hiretzuya
  • אנחנו/אתם/הןרְצוּיִים
    anakhnu/atem/henretzuyim
  • נחנו/אתן/הןרְצוּיוֹת
    נחנו/aten/henretzuyot

Infinitive

  • לִרְצוֹת
    lirtzot
פרסום
הטיות הפועל לִרְצוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִרְצוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִכְפּוֹת, לִמְנוֹת, לִזְכּוֹת
פרסום