הטיות פועל לִרְקוֹם

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הוארוֹקֵם
    ani/ata/hurokem
  • אני/את/היארוֹקֶמֶת
    ani/at/hirokemet
  • אנחנו/אתם/הןרוֹקְמִים
    anakhnu/atem/henrokmim
  • נחנו/אתן/הןרוֹקְמוֹת
    נחנו/aten/henrokmot

Past

  • אנירָקַמְתִּי
    anirakamti
  • אתהרָקַמְתָּ
    atarakamta
  • אתרָקַמְתְּ
    atrakamt
  • הוארָקַם
    hurakam
  • היארָקְמָה
    hirakma
  • אנחנורָקַמְנוּ
    anakhnurakamnu
  • אתםרְקַמְתֶּם
    atemrekamtem
  • אתןרְקַמְתֶּן
    atenrekamten
  • הםרָקְמוּ
    hemrakmu
  • הןרָקְמוּ
    henrakmu

Future

  • אניאֶרְקוֹם/אֶרְקֹם
    anierkom/erkom
  • אתהתִּרְקוֹם/תִּרְקֹם
    atatirkom/tirkom
  • אתתִּרְקְמִי
    attirkemi
  • הואיִרְקוֹם/יִרְקֹם
    huyirkom/yirkom
  • היאתִּרְקוֹם/תִּרְקֹם
    hitirkom/tirkom
  • אנחנונִרְקוֹם/נִרְקֹם
    anakhnunirkom/nirkom
  • אתםתִּרְקְמוּ
    atemtirkemu
  • אתןתִּרְקְמוּ/תִּרְקוֹמְנָה/תִּרְקֹמְנָה
    atentirkemu/tirkomna/tirkomna
  • הםיִרְקְמוּ
    hemyirkemu
  • הןתִּרְקוֹמְנָה/יִרְקְמוּ/תִּרְקֹמְנָה
    hentirkomna/yirkemu/tirkomna

Imperative

  • אתהרְקוֹם/רְקֹם
    atarekom/rekom
  • אתרִקְמִי
    atrikmi
  • אתםרִקְמוּ
    atemrikmu
  • אתןרִקְמוּ/רְקוֹמְנָה/רְקֹמְנָה
    atenrikmu/rekomna/rekomna

Passive Participle

  • אני/אתה/הוארָקוּם
    ani/ata/hurakum
  • אני/את/היארְקוּמָה
    ani/at/hirekuma
  • אנחנו/אתם/הןרְקוּמִים
    anakhnu/atem/henrekumim
  • נחנו/אתן/הןרְקוּמוֹת
    נחנו/aten/henrekumot

Infinitive

  • לִרְקוֹם/לִרְקֹם
    lirkom/lirkom
פרסום
הטיות הפועל לִרְקוֹם בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִרְקוֹם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִטְרוֹף, לִזְרוֹם, לִפְרוֹם
פרסום