הטיות פועל לִרְשׁוֹם

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הוארוֹשֵׁם
    ani/ata/huroshem
  • אני/את/היארוֹשֶׁמֶת
    ani/at/hiroshemet
  • אנחנו/אתם/הןרוֹשְׁמִים
    anakhnu/atem/henroshmim
  • נחנו/אתן/הןרוֹשְׁמוֹת
    נחנו/aten/henroshmot

Past

  • אנירָשַׁמְתִּי
    anirashamti
  • אתהרָשַׁמְתָּ
    atarashamta
  • אתרָשַׁמְתְּ
    atrashamt
  • הוארָשַׁם
    hurasham
  • היארָשְׁמָה
    hirashma
  • אנחנורָשַׁמְנוּ
    anakhnurashamnu
  • אתםרְשַׁמְתֶּם
    atemreshamtem
  • אתןרְשַׁמְתֶּן
    atenreshamten
  • הםרָשְׁמוּ
    hemrashmu
  • הןרָשְׁמוּ
    henrashmu

Future

  • אניאֶרְשׁוֹם/אֶרְשֹׁם
    aniershom/ershom
  • אתהתִּרְשׁוֹם/תִּרְשֹׁם
    atatirshom/tirshom
  • אתתִּרְשְׁמִי
    attirshemi
  • הואיִרְשׁוֹם/יִרְשֹׁם
    huyirshom/yirshom
  • היאתִּרְשׁוֹם/תִּרְשֹׁם
    hitirshom/tirshom
  • אנחנונִרְשׁוֹם/נִרְשֹׁם
    anakhnunirshom/nirshom
  • אתםתִּרְשְׁמוּ
    atemtirshemu
  • אתןתִּרְשְׁמוּ/תִּרְשׁוֹמְנָה/תִּרְשֹׁמְנָה
    atentirshemu/tirshomna/tirshomna
  • הםיִרְשְׁמוּ
    hemyirshemu
  • הןתִּרְשׁוֹמְנָה/יִרְשְׁמוּ/תִּרְשֹׁמְנָה
    hentirshomna/yirshemu/tirshomna

Imperative

  • אתהרְשׁוֹם/רְשֹׁם
    atareshom/reshom
  • אתרִשְׁמִי
    atrishmi
  • אתםרִשְׁמוּ
    atemrishmu
  • אתןרִשְׁמוּ/רְשׁוֹמְנָה/רְשֹׁמְנָה
    atenrishmu/reshomna/reshomna

Passive Participle

  • אני/אתה/הוארָשׁוּם
    ani/ata/hurashum
  • אני/את/היארְשׁוּמָה
    ani/at/hireshuma
  • אנחנו/אתם/הןרְשׁוּמִים
    anakhnu/atem/henreshumim
  • נחנו/אתן/הןרְשׁוּמוֹת
    נחנו/aten/henreshumot

Infinitive

  • לִרְשׁוֹם/לִרְשֹׁם
    lirshom/lirshom
פרסום
הטיות הפועל לִרְשׁוֹם בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִרְשׁוֹם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִדְפּוֹק, לִנְבּוֹט, לִנְקוֹט
פרסום