הטיות פועל לִשְׁזוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואשׁוֹזֵר
    ani/ata/hushozer
  • אני/את/היאשׁוֹזֶרֶת
    ani/at/hishozeret
  • אנחנו/אתם/הןשׁוֹזְרִים
    anakhnu/atem/henshozrim
  • נחנו/אתן/הןשׁוֹזְרוֹת
    נחנו/aten/henshozrot

Past

  • אנישָׁזַרְתִּי
    anishazarti
  • אתהשָׁזַרְתָּ
    atashazarta
  • אתשָׁזַרְתְּ
    atshazart
  • הואשָׁזַר
    hushazar
  • היאשָׁזְרָה
    hishazra
  • אנחנושָׁזַרְנוּ
    anakhnushazarnu
  • אתםשְׁזַרְתֶּם
    atemshzartem
  • אתןשְׁזַרְתֶּן
    atenshzarten
  • הםשָׁזְרוּ
    hemshazru
  • הןשָׁזְרוּ
    henshazru

Future

  • אניאֶשְׁזוֹר/אֶשְׁזֹר
    anieshzor/eshzor
  • אתהתִּשְׁזוֹר/תִּשְׁזֹר
    atatishzor/tishzor
  • אתתִּשְׁזְרִי
    attishzeri
  • הואיִשְׁזוֹר/יִשְׁזֹר
    huyishzor/yishzor
  • היאתִּשְׁזוֹר/תִּשְׁזֹר
    hitishzor/tishzor
  • אנחנונִשְׁזוֹר/נִשְׁזֹר
    anakhnunishzor/nishzor
  • אתםתִּשְׁזְרוּ
    atemtishzeru
  • אתןתִּשְׁזוֹרְנָה/תִּשְׁזְרוּ/תִּשְׁזֹרְנָה
    atentishzorna/tishzeru/tishzorna
  • הםיִשְׁזְרוּ
    hemyishzeru
  • הןתִּשְׁזוֹרְנָה/יִשְׁזְרוּ/תִּשְׁזֹרְנָה
    hentishzorna/yishzeru/tishzorna

Imperative

  • אתהשְׁזוֹר/שְׁזֹר
    atashzor/shzor
  • אתשִׁזְרִי
    atshizri
  • אתםשִׁזְרוּ
    atemshizru
  • אתןשְׁזוֹרְנָה/שִׁזְרוּ/שְׁזֹרְנָה
    atenshzorna/shizru/shzorna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואשָׁזוּר
    ani/ata/hushazur
  • אני/את/היאשְׁזוּרָה
    ani/at/hishzura
  • אנחנו/אתם/הןשְׁזוּרִים
    anakhnu/atem/henshzurim
  • נחנו/אתן/הןשְׁזוּרוֹת
    נחנו/aten/henshzurot

Infinitive

  • לִשְׁזוֹר/לִשְׁזֹר
    lishzor/lishzor
פרסום
הטיות הפועל לִשְׁזוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִשְׁזוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִגְרוֹר, לִמְרוֹט, לִפְרוֹט
פרסום