הטיות פועל לִשְׁחוֹט

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואשׁוֹחֵט
    ani/ata/hushokhet
  • אני/את/היאשׁוֹחֶטֶת
    ani/at/hishokhetet
  • אנחנו/אתם/הןשׁוֹחֲטִים
    anakhnu/atem/henshokhatim
  • נחנו/אתן/הןשׁוֹחֲטוֹת
    נחנו/aten/henshokhatot

Past

  • אנישָׁחַטְתִּי
    anishakhatti
  • אתהשָׁחַטְתָּ
    atashakhatta
  • אתשָׁחַטְתְּ
    atshakhatt
  • הואשָׁחַט
    hushakhat
  • היאשָׁחֲטָה
    hishakhata
  • אנחנושָׁחַטְנוּ
    anakhnushakhatnu
  • אתםשְׁחַטְתֶּם
    atemshkhattem
  • אתןשְׁחַטְתֶּן
    atenshkhatten
  • הםשָׁחֲטוּ
    hemshakhatu
  • הןשָׁחֲטוּ
    henshakhatu

Future

  • אניאֶשְׁחַט
    anieshkhat
  • אתהתִּשְׁחַט
    atatishkhat
  • אתתִּשְׁחֲטִי
    attishkhati
  • הואיִשְׁחַט
    huyishkhat
  • היאתִּשְׁחַט
    hitishkhat
  • אנחנונִשְׁחַט
    anakhnunishkhat
  • אתםתִּשְׁחֲטוּ
    atemtishkhatu
  • אתןתִּשְׁחֲטוּ/תִּשְׁחַטְנָה
    atentishkhatu/tishkhatna
  • הםיִשְׁחֲטוּ
    hemyishkhatu
  • הןתִּשְׁחַטְנָה/יִשְׁחֲטוּ
    hentishkhatna/yishkhatu

Imperative

  • אתהשְׁחַט
    atashkhat
  • אתשַׁחֲטִי
    atshakhati
  • אתםשַׁחֲטוּ
    atemshakhatu
  • אתןשְׁחַטְנָה/שַׁחֲטוּ
    atenshkhatna/shakhatu

Passive Participle

    Infinitive

    • לִשְׁחוֹט/לִשְׁחֹט
      lishkhot/lishkhot
    פרסום
    הטיות הפועל לִשְׁחוֹט בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִשְׁחוֹט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִסְעוֹד, לִסְחוֹב, לִשְׁאוֹב
    פרסום