הטיות פועל לִשְׁקוֹל

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואשׁוֹקֵל
    ani/ata/hushokel
  • אני/את/היאשׁוֹקֶלֶת
    ani/at/hishokelet
  • אנחנו/אתם/הןשׁוֹקְלִים
    anakhnu/atem/henshoklim
  • נחנו/אתן/הןשׁוֹקְלוֹת
    נחנו/aten/henshoklot

Past

  • אנישָׁקַלְתִּי
    anishakalti
  • אתהשָׁקַלְתָּ
    atashakalta
  • אתשָׁקַלְתְּ
    atshakalt
  • הואשָׁקַל
    hushakal
  • היאשָׁקְלָה
    hishakla
  • אנחנושָׁקַלְנוּ
    anakhnushakalnu
  • אתםשְׁקַלְתֶּם
    atemshkaltem
  • אתןשְׁקַלְתֶּן
    atenshkalten
  • הםשָׁקְלוּ
    hemshaklu
  • הןשָׁקְלוּ
    henshaklu

Future

  • אניאֶשְׁקוֹל/אֶשְׁקֹל
    anieshkol/eshkol
  • אתהתִּשְׁקוֹל/תִּשְׁקֹל
    atatishkol/tishkol
  • אתתִּשְׁקְלִי
    attishkeli
  • הואיִשְׁקוֹל/יִשְׁקֹל
    huyishkol/yishkol
  • היאתִּשְׁקוֹל/תִּשְׁקֹל
    hitishkol/tishkol
  • אנחנונִשְׁקוֹל/נִשְׁקֹל
    anakhnunishkol/nishkol
  • אתםתִּשְׁקְלוּ
    atemtishkelu
  • אתןתִּשְׁקוֹלְנָה/תִּשְׁקְלוּ/תִּשְׁקֹלְנָה
    atentishkolna/tishkelu/tishkolna
  • הםיִשְׁקְלוּ
    hemyishkelu
  • הןיִשְׁקְלוּ/תִּשְׁקוֹלְנָה/תִּשְׁקֹלְנָה
    henyishkelu/tishkolna/tishkolna

Imperative

  • אתהשְׁקוֹל/שְׁקֹל
    atashkol/shkol
  • אתשִׁקְלִי
    atshikli
  • אתםשִׁקְלוּ
    atemshiklu
  • אתןשִׁקְלוּ/שְׁקוֹלְנָה/שְׁקֹלְנָה
    atenshiklu/shkolna/shkolna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואשָׁקוּל
    ani/ata/hushakul
  • אני/את/היאשְׁקוּלָה
    ani/at/hishkula
  • אנחנו/אתם/הןשְׁקוּלִים
    anakhnu/atem/henshkulim
  • נחנו/אתן/הןשְׁקוּלוֹת
    נחנו/aten/henshkulot

Infinitive

  • לִשְׁקוֹל/לִשְׁקֹל
    lishkol/lishkol
פרסום
הטיות הפועל לִשְׁקוֹל בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִשְׁקוֹל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִפְרוֹס, לִבְחוֹר, לִתְמוֹךְ
פרסום