הטיות פועל לִשְׂמוֹחַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואשָׂמֵחַ
    ani/ata/husameakh
  • אני/את/היאשְׂמֵחָה
    ani/at/hismekha
  • אנחנו/אתם/הןשְׂמֵחִים
    anakhnu/atem/hensmekhim
  • נחנו/אתן/הןשְׂמֵחוֹת
    נחנו/aten/hensmekhot

Past

  • אנישָׂמַחְתִּי
    anisamakhti
  • אתהשָׂמַחְתָּ
    atasamakhta
  • אתשָׂמַחַתְּ/שָׂמַחְתְּ
    atsamakhat/samakht
  • הואשָׂמַח
    husamakh
  • היאשָׂמְחָה
    hisamkha
  • אנחנושָׂמַחְנוּ
    anakhnusamakhnu
  • אתםשְׂמַחְתֶּם
    atemsmakhtem
  • אתןשְׂמַחְתֶּן
    atensmakhten
  • הםשָׂמְחוּ
    hemsamkhu
  • הןשָׂמְחוּ
    hensamkhu

Future

  • אניאֶשְׂמַח
    aniesmakh
  • אתהתִּשְׂמַח
    atatismakh
  • אתתִּשְׂמְחִי
    attismekhi
  • הואיִשְׂמַח
    huyismakh
  • היאתִּשְׂמַח
    hitismakh
  • אנחנונִשְׂמַח
    anakhnunismakh
  • אתםתִּשְׂמְחוּ
    atemtismekhu
  • אתןתִּשְׂמַחְנָה/תִּשְׂמְחוּ
    atentismakhna/tismekhu
  • הםיִשְׂמְחוּ
    hemyismekhu
  • הןתִּשְׂמַחְנָה/יִשְׂמְחוּ
    hentismakhna/yismekhu

Imperative

  • אתהשְׂמַח
    atasmakh
  • אתשִׂמְחִי
    atsimkhi
  • אתםשִׂמְחוּ
    atemsimkhu
  • אתןשְׂמַחְנָה/שִׂמְחוּ
    atensmakhna/simkhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לִשְׂמוֹחַ/לִשְׂמֹחַ
      lismoakh/lismoakh
    פרסום
    הטיות הפועל לִשְׂמוֹחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִשְׂמוֹחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פרסום