הטיות פועל לִתְאוֹם

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואתּוֹאֵם
    ani/ata/huto'em
  • אני/את/היאתּוֹאֶמֶת
    ani/at/hito'emet
  • אנחנו/אתם/הןתּוֹאֲמִים
    anakhnu/atem/hento'amim
  • נחנו/אתן/הןתּוֹאֲמוֹת
    נחנו/aten/hento'amot

Past

  • אניתָּאַמְתִּי
    anita'amti
  • אתהתָּאַמְתָּ
    atata'amta
  • אתתָּאַמְתְּ
    atta'amt
  • הואתָּאַם
    huta'am
  • היאתָּאֲמָה
    hita'ama
  • אנחנותָּאַמְנוּ
    anakhnuta'amnu
  • אתםתְּאַמְתֶּם
    atemte'amtem
  • אתןתְּאַמְתֶּן
    atente'amten
  • הםתָּאֲמוּ
    hemta'amu
  • הןתָּאֲמוּ
    henta'amu

Future

  • אניאֶתְאַם
    aniet'am
  • אתהתִּתְאַם
    atatit'am
  • אתתִּתְאֲמִי
    attit'ami
  • הואיִתְאַם
    huyit'am
  • היאתִּתְאַם
    hitit'am
  • אנחנונִתְאַם
    anakhnunit'am
  • אתםתִּתְאֲמוּ
    atemtit'amu
  • אתןתִּתְאֲמוּ/תִּתְאַמְנָה
    atentit'amu/tit'amna
  • הםיִתְאֲמוּ
    hemyit'amu
  • הןיִתְאֲמוּ/תִּתְאַמְנָה
    henyit'amu/tit'amna

Imperative

  • אתהתְּאַם
    atate'am
  • אתתַּאֲמִי
    atta'ami
  • אתםתַּאֲמוּ
    atemta'amu
  • אתןתַּאֲמוּ/תְּאַמְנָה
    atenta'amu/te'amna

Passive Participle

    Infinitive

    • לִתְאוֹם/לִתְאֹם
      lit'om/lit'om
    פרסום
    הטיות הפועל לִתְאוֹם בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִתְאוֹם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לִנְאוֹם, לִלְחוֹץ, לִרְעוֹד
    פרסום