הטיות פועל לִתְפּוֹחַ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואתּוֹפֵחַ
    ani/ata/hutofeakh
  • אני/את/היאתּוֹפַחַת
    ani/at/hitofakhat
  • אנחנו/אתם/הןתּוֹפְחִים
    anakhnu/atem/hentofkhim
  • נחנו/אתן/הןתּוֹפְחוֹת
    נחנו/aten/hentofkhot

Past

  • אניתָּפַחְתִּי
    anitafakhti
  • אתהתָּפַחְתָּ
    atatafakhta
  • אתתָּפַחְתְּ/תָּפַחַתְּ
    attafakht/tafakhat
  • הואתָּפַח
    hutafakh
  • היאתָּפְחָה
    hitafkha
  • אנחנותָּפַחְנוּ
    anakhnutafakhnu
  • אתםתְּפַחְתֶּם
    atemtfakhtem
  • אתןתְּפַחְתֶּן
    atentfakhten
  • הםתָּפְחוּ
    hemtafkhu
  • הןתָּפְחוּ
    hentafkhu

Future

  • אניאֶתְפַּח
    anietpakh
  • אתהתִּתְפַּח
    atatitpakh
  • אתתִּתְפְּחִי
    attitpekhi
  • הואיִתְפַּח
    huyitpakh
  • היאתִּתְפַּח
    hititpakh
  • אנחנונִתְפַּח
    anakhnunitpakh
  • אתםתִּתְפְּחוּ
    atemtitpekhu
  • אתןתִּתְפַּחְנָה/תִּתְפְּחוּ
    atentitpakhna/titpekhu
  • הםיִתְפְּחוּ
    hemyitpekhu
  • הןתִּתְפַּחְנָה/יִתְפְּחוּ
    hentitpakhna/yitpekhu

Imperative

  • אתהתְּפַח
    atatfakh
  • אתתִּפְחִי
    attifkhi
  • אתםתִּפְחוּ
    atemtifkhu
  • אתןתְּפַחְנָה/תִּפְחוּ
    atentfakhna/tifkhu

Passive Participle

  • אני/אתה/הואתָּפוּחַ
    ani/ata/hutafuakh
  • אני/את/היאתְּפוּחָה
    ani/at/hitfukha
  • אנחנו/אתם/הןתְּפוּחִים
    anakhnu/atem/hentfukhim
  • נחנו/אתן/הןתְּפוּחוֹת
    נחנו/aten/hentfukhot

Infinitive

  • לִתְפּוֹחַ/לִתְפֹּחַ
    litpoakh/litpoakh
פרסום
הטיות הפועל לִתְפּוֹחַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִתְפּוֹחַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִרְקוֹעַ, לִמְנוֹעַ, לִנְבּוֹעַ
פרסום