הטיות פועל לִתְרוֹם

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואתּוֹרֵם
    ani/ata/hutorem
  • אני/את/היאתּוֹרֶמֶת
    ani/at/hitoremet
  • אנחנו/אתם/הןתּוֹרְמִים
    anakhnu/atem/hentormim
  • נחנו/אתן/הןתּוֹרְמוֹת
    נחנו/aten/hentormot

Past

  • אניתָּרַמְתִּי
    anitaramti
  • אתהתָּרַמְתָּ
    atataramta
  • אתתָּרַמְתְּ
    attaramt
  • הואתָּרַם
    hutaram
  • היאתָּרְמָה
    hitarma
  • אנחנותָּרַמְנוּ
    anakhnutaramnu
  • אתםתְּרַמְתֶּם
    atemtramtem
  • אתןתְּרַמְתֶּן
    atentramten
  • הםתָּרְמוּ
    hemtarmu
  • הןתָּרְמוּ
    hentarmu

Future

  • אניאֶתְרוֹם/אֶתְרֹם
    anietrom/etrom
  • אתהתִּתְרוֹם/תִּתְרֹם
    atatitrom/titrom
  • אתתִּתְרְמִי
    attitremi
  • הואיִתְרוֹם/יִתְרֹם
    huyitrom/yitrom
  • היאתִּתְרוֹם/תִּתְרֹם
    hititrom/titrom
  • אנחנונִתְרוֹם/נִתְרֹם
    anakhnunitrom/nitrom
  • אתםתִּתְרְמוּ
    atemtitremu
  • אתןתִּתְרוֹמְנָה/תִּתְרְמוּ/תִּתְרֹמְנָה
    atentitromna/titremu/titromna
  • הםיִתְרְמוּ
    hemyitremu
  • הןיִתְרְמוּ/תִּתְרוֹמְנָה/תִּתְרֹמְנָה
    henyitremu/titromna/titromna

Imperative

  • אתהתְּרוֹם/תְּרֹם
    atatrom/trom
  • אתתִּרְמִי
    attirmi
  • אתםתִּרְמוּ
    atemtirmu
  • אתןתִּרְמוּ/תְּרוֹמְנָה/תְּרֹמְנָה
    atentirmu/tromna/tromna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואתָּרוּם
    ani/ata/hutarum
  • אני/את/היאתְּרוּמָה
    ani/at/hitruma
  • אנחנו/אתם/הןתְּרוּמִים
    anakhnu/atem/hentrumim
  • נחנו/אתן/הןתְּרוּמוֹת
    נחנו/aten/hentrumot

Infinitive

  • לִתְרוֹם/לִתְרֹם
    litrom/litrom
פרסום
הטיות הפועל לִתְרוֹם בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לִתְרוֹם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִזְכּוֹר, לִתְלוֹשׁ, לִזְרוֹם
פרסום