הטיות פועל לֶאֱזוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואאוֹזֵר
    ani/ata/huozer
  • אני/את/היאאוֹזֶרֶת
    ani/at/hiozeret
  • אנחנו/אתם/הןאוֹזְרִים
    anakhnu/atem/henozrim
  • נחנו/אתן/הןאוֹזְרוֹת
    נחנו/aten/henozrot

Past

  • אניאָזַרְתִּי
    aniazarti
  • אתהאָזַרְתָּ
    ataazarta
  • אתאָזַרְתְּ
    atazart
  • הואאָזַר
    huazar
  • היאאָזְרָה
    hiazra
  • אנחנואָזַרְנוּ
    anakhnuazarnu
  • אתםאֲזַרְתֶּם
    atemazartem
  • אתןאֲזַרְתֶּן
    atenazarten
  • הםאָזְרוּ
    hemazru
  • הןאָזְרוּ
    henazru

Future

  • אניאֶאֱזוֹר/אֶאֱזֹר
    anie'ezor/e'ezor
  • אתהתֶּאֱזוֹר/תֶּאֱזֹר
    atate'ezor/te'ezor
  • אתתֶּאֶזְרִי/תַּאַזְרִי
    atte'ezri/ta'azri
  • הואיֶאֱזוֹר/יֶאֱזֹר
    huye'ezor/ye'ezor
  • היאתֶּאֱזוֹר/תֶּאֱזֹר
    hite'ezor/te'ezor
  • אנחנונֶאֱזוֹר/נֶאֱזֹר
    anakhnune'ezor/ne'ezor
  • אתםתֶּאֶזְרוּ/תַּאַזְרוּ
    atemte'ezru/ta'azru
  • אתןתֶּאֶזְרוּ/תַּאַזְרוּ/תֶּאֱזוֹרְנָה/תֶּאֱזֹרְנָה
    atente'ezru/ta'azru/te'ezorna/te'ezorna
  • הםיַאַזְרוּ/יֶאֶזְרוּ
    hemya'azru/ye'ezru
  • הןיֶאֶזְרוּ/יַאַזְרוּ/תֶּאֱזוֹרְנָה/תֶּאֱזֹרְנָה
    henye'ezru/ya'azru/te'ezorna/te'ezorna

Imperative

  • אתהאֱזוֹר/אֱזֹר
    ataezor/ezor
  • אתאִזְרִי
    atizri
  • אתםאִזְרוּ
    atemizru
  • אתןאִזְרוּ/אֱזוֹרְנָה/אֱזֹרְנָה
    atenizru/ezorna/ezorna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואאָזוּר
    ani/ata/huazur
  • אני/את/היאאֲזוּרָה
    ani/at/hiazura
  • אנחנו/אתם/הןאֲזוּרִים
    anakhnu/atem/henazurim
  • נחנו/אתן/הןאֲזוּרוֹת
    נחנו/aten/henazurot

Infinitive

  • לֶאֱזוֹר/לֶאֱזֹר
    le'ezor/le'ezor
פרסום
הטיות הפועל לֶאֱזוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לֶאֱזוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לֶאֱרוֹז, לֶאֱגוֹר, לֶאֱנוֹס
פרסום