הטיות פועל לֶאֱרוֹךְ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואאוֹרֵךְ
    ani/ata/huorekh
  • אני/את/היאאוֹרֶכֶת
    ani/at/hiorekhet
  • אנחנו/אתם/הןאוֹרְכִים
    anakhnu/atem/henorkhim
  • נחנו/אתן/הןאוֹרְכוֹת
    נחנו/aten/henorkhot

Past

  • אניאָרַכְתִּי
    aniarakhti
  • אתהאָרַכְתָּ
    ataarakhta
  • אתאָרַכְתְּ
    atarakht
  • הואאָרַךְ
    huarakh
  • היאאָרְכָה
    hiarkha
  • אנחנואָרַכְנוּ
    anakhnuarakhnu
  • אתםאֲרַכְתֶּם
    atemarakhtem
  • אתןאֲרַכְתֶּן
    atenarakhten
  • הםאָרְכוּ
    hemarkhu
  • הןאָרְכוּ
    henarkhu

Future

  • אניאֶאֱרַךְ
    anie'erakh
  • אתהתֶּאֱרַךְ
    atate'erakh
  • אתתֶּאֶרְכִי/תַּאַרְכִי
    atte'erkhi/ta'arkhi
  • הואיֶאֱרַךְ
    huye'erakh
  • היאתֶּאֱרַךְ
    hite'erakh
  • אנחנונֶאֱרַךְ
    anakhnune'erakh
  • אתםתֶּאֶרְכוּ/תַּאַרְכוּ
    atemte'erkhu/ta'arkhu
  • אתןתַּאַרְכוּ/תֶּאֶרְכוּ/תֶּאֱרַכְנָה
    atenta'arkhu/te'erkhu/te'erakhna
  • הםיַאַרְכוּ/יֶאֶרְכוּ
    hemya'arkhu/ye'erkhu
  • הןתַּאַרְכוּ/יֶאֶרְכוּ/יַאַרְכוּ
    henta'arkhu/ye'erkhu/ya'arkhu

Imperative

  • אתהאֱרַךְ
    ataerakh
  • אתאִרְכִי
    atirkhi
  • אתםאִרְכוּ
    atemirkhu
  • אתןאֱרַכְנָה/אִרְכוּ
    atenerakhna/irkhu

Passive Participle

    Infinitive

    • לֶאֱרוֹךְ/לֶאֱרֹךְ
      le'erokh/le'erokh
    פרסום
    הטיות הפועל לֶאֱרוֹךְ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לֶאֱרוֹךְ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פרסום