הטיות פועל לַהְרוֹת

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואהוֹרֶה
    ani/ata/huhore
  • אני/את/היאהוֹרָה
    ani/at/hihora
  • אנחנו/אתם/הןהוֹרִים
    anakhnu/atem/henhorim
  • נחנו/אתן/הןהוֹרוֹת
    נחנו/aten/henhorot

Past

  • אניהָרִיתִי
    anihariti
  • אתההָרִיתָ
    ataharita
  • אתהָרִית
    atharit
  • הואהָרָה
    huhara
  • היאהָרְתָה
    hiharta
  • אנחנוהָרִינוּ
    anakhnuharinu
  • אתםהֲרִיתֶם
    atemharitem
  • אתןהֲרִיתֶן
    atenhariten
  • הםהָרוּ
    hemharu
  • הןהָרוּ
    henharu

Future

  • אניאֶהֱרֶה/אֶהְרֶה
    aniehere/ehre
  • אתהתַּהֲרֶה/תַּהְרֶה
    atatahare/tahre
  • אתתַּהֲרִי/תַּהְרִי
    attahari/tahri
  • הואיַהֲרֶה/יַהְרָה
    huyahare/yahra
  • היאתַּהֲרֶה/תַּהְרֶה
    hitahare/tahre
  • אנחנונַהֲרֶה/נַהְרֶה
    anakhnunahare/nahre
  • אתםתַּהֲרוּ/תַּהְרוּ
    atemtaharu/tahru
  • אתןתַּהֲרֶינָה/תַּהְרֶינָה/תַּהֲרוּ/תַּהְרוּ
    atentahareyna/tahreyna/taharu/tahru
  • הםיַהֲרוּ/יַהְרוּ
    hemyaharu/yahru
  • הןתַּהֲרֶינָה/תַּהְרֶינָה/יַהֲרוּ/יַהְרוּ
    hentahareyna/tahreyna/yaharu/yahru

Imperative

  • אתההֲרֵה
    atahare
  • אתהֲרִי
    athari
  • אתםהֲרוּ
    atemharu
  • אתןהֲרֶינָה/הֲרוּ
    atenhareyna/haru

Passive Participle

    Infinitive

    • לַהְרוֹת/לַהֲרוֹת
      lahrot/laharot
    פרסום
    הטיות הפועל לַהְרוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַהְרוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַעְדוֹת, לַעֲנוֹת, לַחְנוֹת
    פרסום