הטיות פועל לַהֲלוֹם

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואהוֹלֵם
    ani/ata/huholem
  • אני/את/היאהוֹלֶמֶת
    ani/at/hiholemet
  • אנחנו/אתם/הןהוֹלְמִים
    anakhnu/atem/henholmim
  • נחנו/אתן/הןהוֹלְמוֹת
    נחנו/aten/henholmot

Past

  • אניהָלַמְתִּי
    anihalamti
  • אתההָלַמְתָּ
    atahalamta
  • אתהָלַמְתְּ
    athalamt
  • הואהָלַם
    huhalam
  • היאהָלְמָה
    hihalma
  • אנחנוהָלַמְנוּ
    anakhnuhalamnu
  • אתםהֲלַמְתֶּם
    atemhalamtem
  • אתןהֲלַמְתֶּן
    atenhalamten
  • הםהָלְמוּ
    hemhalmu
  • הןהָלְמוּ
    henhalmu

Future

  • אניאֶהֱלוֹם/אֶהֱלֹם
    aniehelom/ehelom
  • אתהתַּהֲלוֹם/תַּהֲלֹם
    atatahalom/tahalom
  • אתתַּהַלְמִי
    attahalmi
  • הואיַהֲלוֹם/יַהֲלֹם
    huyahalom/yahalom
  • היאתַּהֲלוֹם/תַּהֲלֹם
    hitahalom/tahalom
  • אנחנונַהֲלוֹם/נַהֲלֹם
    anakhnunahalom/nahalom
  • אתםתַּהַלְמוּ
    atemtahalmu
  • אתןתַּהֲלוֹמְנָה/תַּהַלְמוּ/תַּהֲלֹמְנָה
    atentahalomna/tahalmu/tahalomna
  • הםיַהַלְמוּ
    hemyahalmu
  • הןתַּהֲלוֹמְנָה/יַהַלְמוּ/תַּהֲלֹמְנָה
    hentahalomna/yahalmu/tahalomna

Imperative

  • אתההֲלוֹם/הֲלֹם
    atahalom/halom
  • אתהִלְמִי
    athilmi
  • אתםהִלְמוּ
    atemhilmu
  • אתןהִלְמוּ/הֲלוֹמְנָה/הֲלֹמְנָה
    atenhilmu/halomna/halomna

Passive Participle

    Infinitive

    • לַהֲלוֹם/לַהֲלֹם
      lahalom/lahalom
    פרסום
    הטיות הפועל לַהֲלוֹם בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַהֲלוֹם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַעֲבוֹר, לַחֲתוֹךְ, לַעֲזוֹר
    פרסום