הטיות פועל לַהֲמוֹם

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואהוֹמֵם
    ani/ata/huhomem
  • אני/את/היאהוֹמֶמֶת
    ani/at/hihomemet
  • אנחנו/אתם/הןהוֹמְמִים
    anakhnu/atem/henhomemim
  • נחנו/אתן/הןהוֹמְמוֹת
    נחנו/aten/henhomemot

Past

  • אניהָמַמְתִּי
    anihamamti
  • אתההָמַמְתָּ
    atahamamta
  • אתהָמַמְתְּ
    athamamt
  • הואהָמַם
    huhamam
  • היאהָמְמָה
    hihamema
  • אנחנוהָמַמְנוּ
    anakhnuhamamnu
  • אתםהֲמַמְתֶּם
    atemhamamtem
  • אתןהֲמַמְתֶּן
    atenhamamten
  • הםהָמְמוּ
    hemhamemu
  • הןהָמְמוּ
    henhamemu

Future

  • אניאֶהֱמוֹם/אֶהֱמֹם
    aniehemom/ehemom
  • אתהתַּהֲמוֹם/תַּהֲמֹם
    atatahamom/tahamom
  • אתתַּהַמְמִי
    attahamemi
  • הואיַהֲמוֹם/יַהֲמֹם
    huyahamom/yahamom
  • היאתַּהֲמוֹם/תַּהֲמֹם
    hitahamom/tahamom
  • אנחנונַהֲמוֹם/נַהֲמֹם
    anakhnunahamom/nahamom
  • אתםתַּהַמְמוּ
    atemtahamemu
  • אתןתַּהַמְמוּ/תַּהֲמוֹמְנָה/תַּהֲמֹמְנָה
    atentahamemu/tahamomna/tahamomna
  • הםיַהַמְמוּ
    hemyahamemu
  • הןתַּהֲמוֹמְנָה/יַהַמְמוּ/תַּהֲמֹמְנָה
    hentahamomna/yahamemu/tahamomna

Imperative

  • אתההֲמוֹם/הֲמֹם
    atahamom/hamom
  • אתהִמְמִי
    athimemi
  • אתםהִמְמוּ
    atemhimemu
  • אתןהִמְמוּ/הֲמוֹמְנָה/הֲמֹמְנָה
    atenhimemu/hamomna/hamomna

Passive Participle

    Infinitive

    • לַהֲמוֹם/לַהֲמֹם
      lahamom/lahamom
    פרסום
    הטיות הפועל לַהֲמוֹם בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַהֲמוֹם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַחֲקוֹר, לַחֲלוֹק, לַחֲבוֹט
    פרסום