הטיות פועל לַהֲפוֹךְ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואהוֹפֵךְ
    ani/ata/huhofekh
  • אני/את/היאהוֹפֶכֶת
    ani/at/hihofekhet
  • אנחנו/אתם/הןהוֹפְכִים
    anakhnu/atem/henhofkhim
  • נחנו/אתן/הןהוֹפְכוֹת
    נחנו/aten/henhofkhot

Past

  • אניהָפַכְתִּי
    anihafakhti
  • אתההָפַכְתָּ
    atahafakhta
  • אתהָפַכְתְּ
    athafakht
  • הואהָפַךְ
    huhafakh
  • היאהָפְכָה
    hihafkha
  • אנחנוהָפַכְנוּ
    anakhnuhafakhnu
  • אתםהֲפַכְתֶּם
    atemhafakhtem
  • אתןהֲפַכְתֶּן
    atenhafakhten
  • הםהָפְכוּ
    hemhafkhu
  • הןהָפְכוּ
    henhafkhu

Future

  • אניאֶהֱפוֹךְ/אֶהֱפֹךְ
    aniehefokh/ehefokh
  • אתהתַּהֲפוֹךְ/תַּהֲפֹךְ
    atatahafokh/tahafokh
  • אתתַּהַפְכִי
    attahafkhi
  • הואיַהֲפוֹךְ/יַהֲפֹךְ
    huyahafokh/yahafokh
  • היאתַּהֲפוֹךְ/תַּהֲפֹךְ
    hitahafokh/tahafokh
  • אנחנונַהֲפוֹךְ/נַהֲפֹךְ
    anakhnunahafokh/nahafokh
  • אתםתַּהַפְכוּ
    atemtahafkhu
  • אתןתַּהֲפוֹכְנָה/תַּהַפְכוּ/תַּהֲפֹכְנָה
    atentahafokhna/tahafkhu/tahafokhna
  • הםיַהַפְכוּ
    hemyahafkhu
  • הןתַּהֲפוֹכְנָה/יַהַפְכוּ/תַּהֲפֹכְנָה
    hentahafokhna/yahafkhu/tahafokhna

Imperative

  • אתההֲפוֹךְ/הֲפֹךְ
    atahafokh/hafokh
  • אתהִפְכִי
    athifkhi
  • אתםהִפְכוּ
    atemhifkhu
  • אתןהִפְכוּ/הֲפוֹכְנָה/הֲפֹכְנָה
    atenhifkhu/hafokhna/hafokhna

Passive Participle

    Infinitive

    • לַהֲפוֹךְ/לַהֲפֹךְ
      lahafokh/lahafokh
    פרסום
    הטיות הפועל לַהֲפוֹךְ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַהֲפוֹךְ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַעֲקוֹר, לַעֲסוֹק, לַחֲשׁוֹד
    פרסום