הטיות פועל לַהֲרוֹג

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואהוֹרֵג
    ani/ata/huhoreg
  • אני/את/היאהוֹרֶגֶת
    ani/at/hihoreget
  • אנחנו/אתם/הןהוֹרְגִים
    anakhnu/atem/henhorgim
  • נחנו/אתן/הןהוֹרְגוֹת
    נחנו/aten/henhorgot

Past

  • אניהָרַגְתִּי
    aniharagti
  • אתההָרַגְתָּ
    ataharagta
  • אתהָרַגְתְּ
    atharagt
  • הואהָרַג
    huharag
  • היאהָרְגָה
    hiharga
  • אנחנוהָרַגְנוּ
    anakhnuharagnu
  • אתםהֲרַגְתֶּם
    atemharagtem
  • אתןהֲרַגְתֶּן
    atenharagten
  • הםהָרְגוּ
    hemhargu
  • הןהָרְגוּ
    henhargu

Future

  • אניאֶהֱרוֹג/אֶהֱרֹג
    anieherog/eherog
  • אתהתַּהֲרוֹג/תַּהֲרֹג
    atataharog/taharog
  • אתתַּהַרְגִי
    attahargi
  • הואיַהֲרוֹג/יַהֲרֹג
    huyaharog/yaharog
  • היאתַּהֲרוֹג/תַּהֲרֹג
    hitaharog/taharog
  • אנחנונַהֲרוֹג/נַהֲרֹג
    anakhnunaharog/naharog
  • אתםתַּהַרְגוּ
    atemtahargu
  • אתןתַּהַרְגוּ/תַּהֲרוֹגְנָה/תַּהֲרֹגְנָה
    atentahargu/taharogna/taharogna
  • הםיַהַרְגוּ
    hemyahargu
  • הןיַהַרְגוּ/תַּהֲרוֹגְנָה/תַּהֲרֹגְנָה
    henyahargu/taharogna/taharogna

Imperative

  • אתההֲרוֹג/הֲרֹג
    ataharog/harog
  • אתהִרְגִי
    athirgi
  • אתםהִרְגוּ
    atemhirgu
  • אתןהִרְגוּ/הֲרוֹגְנָה/הֲרֹגְנָה
    atenhirgu/harogna/harogna

Passive Participle

    Infinitive

    • לַהֲרוֹג/לַהֲרֹג
      laharog/laharog
    פרסום
    הטיות הפועל לַהֲרוֹג בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַהֲרוֹג", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַחֲדוֹר, לַחֲטוֹף, לַעֲקוֹר
    פרסום