הטיות פועל לַחְבּוֹשׁ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחוֹבֵשׁ
    ani/ata/hukhovesh
  • אני/את/היאחוֹבֶשֶׁת
    ani/at/hikhoveshet
  • אנחנו/אתם/הןחוֹבְשִׁים
    anakhnu/atem/henkhovshim
  • נחנו/אתן/הןחוֹבְשׁוֹת
    נחנו/aten/henkhovshot

Past

  • אניחָבַשְׁתִּי
    anikhavashti
  • אתהחָבַשְׁתָּ
    atakhavashta
  • אתחָבַשְׁתְּ
    atkhavasht
  • הואחָבַשׁ
    hukhavash
  • היאחָבְשָׁה
    hikhavsha
  • אנחנוחָבַשְׁנוּ
    anakhnukhavashnu
  • אתםחֲבַשְׁתֶּם
    atemkhavashtem
  • אתןחֲבַשְׁתֶּן
    atenkhavashten
  • הםחָבְשׁוּ
    hemkhavshu
  • הןחָבְשׁוּ
    henkhavshu

Future

  • אניאֶחְבּוֹשׁ/אֶחְבֹּשׁ
    aniekhbosh/ekhbosh
  • אתהתַּחְבּוֹשׁ/תַּחְבֹּשׁ
    atatakhbosh/takhbosh
  • אתתַּחְבְּשִׁי
    attakhbeshi
  • הואיַחְבּוֹשׁ/יַחְבֹּשׁ
    huyakhbosh/yakhbosh
  • היאתַּחְבּוֹשׁ/תַּחְבֹּשׁ
    hitakhbosh/takhbosh
  • אנחנונַחְבּוֹשׁ/נַחְבֹּשׁ
    anakhnunakhbosh/nakhbosh
  • אתםתַּחְבְּשׁוּ
    atemtakhbeshu
  • אתןתַּחְבְּשׁוּ/תַּחְבּוֹשְׁנָה/תַּחְבֹּשְׁנָה
    atentakhbeshu/takhboshna/takhboshna
  • הםיַחְבְּשׁוּ
    hemyakhbeshu
  • הןיַחְבְּשׁוּ/תַּחְבּוֹשְׁנָה/תַּחְבֹּשְׁנָה
    henyakhbeshu/takhboshna/takhboshna

Imperative

  • אתהחֲבוֹשׁ/חֲבֹשׁ
    atakhavosh/khavosh
  • אתחִבְשִׁי
    atkhivshi
  • אתםחִבְשׁוּ
    atemkhivshu
  • אתןחִבְשׁוּ/חֲבוֹשְׁנָה/חֲבֹשְׁנָה
    atenkhivshu/khavoshna/khavoshna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואחָבוּשׁ
    ani/ata/hukhavush
  • אני/את/היאחֲבוּשָׁה
    ani/at/hikhavusha
  • אנחנו/אתם/הןחֲבוּשִׁים
    anakhnu/atem/henkhavushim
  • נחנו/אתן/הןחֲבוּשׁוֹת
    נחנו/aten/henkhavushot

Infinitive

  • לַחְבּוֹשׁ/לַחְבֹּשׁ
    lakhbosh/lakhbosh
פרסום
הטיות הפועל לַחְבּוֹשׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחְבּוֹשׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לַהְרוֹס, לַחְדּוֹר, לַחְרוֹשׁ
פרסום