הטיות פועל לַחְגּוֹג

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחוֹגֵג
    ani/ata/hukhogeg
  • אני/את/היאחוֹגֶגֶת
    ani/at/hikhogeget
  • אנחנו/אתם/הןחוֹגְגִים
    anakhnu/atem/henkhogegim
  • נחנו/אתן/הןחוֹגְגוֹת
    נחנו/aten/henkhogegot

Past

  • אניחָגַגְתִּי
    anikhagagti
  • אתהחָגַגְתָּ
    atakhagagta
  • אתחָגַגְתְּ
    atkhagagt
  • הואחָגַג
    hukhagag
  • היאחָגְגָה
    hikhagega
  • אנחנוחָגַגְנוּ
    anakhnukhagagnu
  • אתםחֲגַגְתֶּם
    atemkhagagtem
  • אתןחֲגַגְתֶּן
    atenkhagagten
  • הםחָגְגוּ
    hemkhagegu
  • הןחָגְגוּ
    henkhagegu

Future

  • אניאֶחְגּוֹג/אֶחְגֹּג
    aniekhgog/ekhgog
  • אתהתַּחְגּוֹג/תַּחְגֹּג
    atatakhgog/takhgog
  • אתתַּחְגְּגִי
    attakhgegi
  • הואיַחְגּוֹג/יַחְגֹּג
    huyakhgog/yakhgog
  • היאתַּחְגּוֹג/תַּחְגֹּג
    hitakhgog/takhgog
  • אנחנונַחְגּוֹג/נַחְגֹּג
    anakhnunakhgog/nakhgog
  • אתםתַּחְגְּגוּ
    atemtakhgegu
  • אתןתַּחְגּוֹגְנָה/תַּחְגְּגוּ/תַּחְגֹּגְנָה
    atentakhgogna/takhgegu/takhgogna
  • הםיַחְגְּגוּ
    hemyakhgegu
  • הןתַּחְגּוֹגְנָה/יַחְגְּגוּ/תַּחְגֹּגְנָה
    hentakhgogna/yakhgegu/takhgogna

Imperative

  • אתהחֲגוֹג/חֲגֹג
    atakhagog/khagog
  • אתחִגְגִי
    atkhigegi
  • אתםחִגְגוּ
    atemkhigegu
  • אתןחִגְגוּ/חֲגוֹגְנָה/חֲגֹגְנָה
    atenkhigegu/khagogna/khagogna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואחָגוּג
    ani/ata/hukhagug
  • אני/את/היאחֲגוּגָה
    ani/at/hikhaguga
  • אנחנו/אתם/הןחֲגוּגִים
    anakhnu/atem/henkhagugim
  • נחנו/אתן/הןחֲגוּגוֹת
    נחנו/aten/henkhagugot

Infinitive

  • לַחְגּוֹג/לַחְגֹּג
    lakhgog/lakhgog
פרסום
הטיות הפועל לַחְגּוֹג בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחְגּוֹג", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לַחְזוֹר, לַחְנוֹק, לַחְבּוֹשׁ
פרסום