הטיות פועל לַחְנוֹק

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחוֹנֵק
    ani/ata/hukhonek
  • אני/את/היאחוֹנֶקֶת
    ani/at/hikhoneket
  • אנחנו/אתם/הןחוֹנְקִים
    anakhnu/atem/henkhonkim
  • נחנו/אתן/הןחוֹנְקוֹת
    נחנו/aten/henkhonkot

Past

  • אניחָנַקְתִּי
    anikhanakti
  • אתהחָנַקְתָּ
    atakhanakta
  • אתחָנַקְתְּ
    atkhanakt
  • הואחָנַק
    hukhanak
  • היאחָנְקָה
    hikhanka
  • אנחנוחָנַקְנוּ
    anakhnukhanaknu
  • אתםחֲנַקְתֶּם
    atemkhanaktem
  • אתןחֲנַקְתֶּן
    atenkhanakten
  • הםחָנְקוּ
    hemkhanku
  • הןחָנְקוּ
    henkhanku

Future

  • אניאֶחְנּוֹק/אֶחְנֹּק
    aniekhnok/ekhnok
  • אתהתַּחְנּוֹק/תַּחְנֹּק
    atatakhnok/takhnok
  • אתתַּחְנְּקִי
    attakhneki
  • הואיַחְנּוֹק/יַחְנֹּק
    huyakhnok/yakhnok
  • היאתַּחְנּוֹק/תַּחְנֹּק
    hitakhnok/takhnok
  • אנחנונַחְנּוֹק/נַחְנֹּק
    anakhnunakhnok/nakhnok
  • אתםתַּחְנְּקוּ
    atemtakhneku
  • אתןתַּחְנְּקוּ/תַּחְנּוֹקְנָה/תַּחְנֹּקְנָה
    atentakhneku/takhnokna/takhnokna
  • הםיַחְנְּקוּ
    hemyakhneku
  • הןיַחְנְּקוּ/תַּחְנּוֹקְנָה/תַּחְנֹּקְנָה
    henyakhneku/takhnokna/takhnokna

Imperative

  • אתהחֲנוֹק/חֲנֹק
    atakhanok/khanok
  • אתחִנְקִי
    atkhinki
  • אתםחִנְקוּ
    atemkhinku
  • אתןחֲנוֹקְנָה/חִנְקוּ/חֲנֹקְנָה
    atenkhanokna/khinku/khanokna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואחָנוּק
    ani/ata/hukhanuk
  • אני/את/היאחֲנוּקָה
    ani/at/hikhanuka
  • אנחנו/אתם/הןחֲנוּקִים
    anakhnu/atem/henkhanukim
  • נחנו/אתן/הןחֲנוּקוֹת
    נחנו/aten/henkhanukot

Infinitive

  • לַחְנוֹק/לַחְנֹק
    lakhnok/lakhnok
פרסום
הטיות הפועל לַחְנוֹק בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחְנוֹק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לַחְשׁוֹד, לַחְתּוֹם, לַחְבּוֹט
פרסום