הטיות פועל לַחְנוֹת

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחוֹנֶה
    ani/ata/hukhone
  • אני/את/היאחוֹנָה
    ani/at/hikhona
  • אנחנו/אתם/הןחוֹנִים
    anakhnu/atem/henkhonim
  • נחנו/אתן/הןחוֹנוֹת
    נחנו/aten/henkhonot

Past

  • אניחָנִיתִי
    anikhaniti
  • אתהחָנִיתָ
    atakhanita
  • אתחָנִית
    atkhanit
  • הואחָנָה
    hukhana
  • היאחָנְתָה
    hikhanta
  • אנחנוחָנִינוּ
    anakhnukhaninu
  • אתםחֲנִיתֶם
    atemkhanitem
  • אתןחֲנִיתֶן
    atenkhaniten
  • הםחָנוּ
    hemkhanu
  • הןחָנוּ
    henkhanu

Future

  • אניאֶחְנֶה/אֶחֱנֶה
    aniekhne/ekhene
  • אתהתַּחְנֶה/תַּחֲנֶה
    atatakhne/takhane
  • אתתַּחְנִי/תַּחֲנִי
    attakhni/takhani
  • הואיַחְנָה/יַחֲנֶה
    huyakhna/yakhane
  • היאתַּחְנֶה/תַּחֲנֶה
    hitakhne/takhane
  • אנחנונַחְנֶה/נַחֲנֶה
    anakhnunakhne/nakhane
  • אתםתַּחְנוּ/תַּחֲנוּ
    atemtakhnu/takhanu
  • אתןתַּחְנוּ/תַּחֲנוּ/תַּחְנֶינָה/תַּחֲנֶינָה
    atentakhnu/takhanu/takhneyna/takhaneyna
  • הםיַחְנוּ/יַחֲנוּ
    hemyakhnu/yakhanu
  • הןיַחְנוּ/יַחֲנוּ/תַּחְנֶינָה/תַּחֲנֶינָה
    henyakhnu/yakhanu/takhneyna/takhaneyna

Imperative

  • אתהחֲנֵה
    atakhane
  • אתחֲנִי
    atkhani
  • אתםחֲנוּ
    atemkhanu
  • אתןחֲנֶינָה/חֲנוּ
    atenkhaneyna/khanu

Passive Participle

    Infinitive

    • לַחְנוֹת/לַחֲנוֹת
      lakhnot/lakhanot
    פרסום
    הטיות הפועל לַחְנוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחְנוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַעְדוֹת, לַעֲשׂוֹת
    פרסום