הטיות פועל לַחְסוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחָסֵר
    ani/ata/hukhaser
  • אני/את/היאחֲסֵרָה
    ani/at/hikhasera
  • אנחנו/אתם/הןחֲסֵרִים
    anakhnu/atem/henkhaserim
  • נחנו/אתן/הןחֲסֵרוֹת
    נחנו/aten/henkhaserot

Past

  • אניחָסַרְתִּי
    anikhasarti
  • אתהחָסַרְתָּ
    atakhasarta
  • אתחָסַרְתְּ
    atkhasart
  • הואחָסַר
    hukhasar
  • היאחָסְרָה
    hikhasra
  • אנחנוחָסַרְנוּ
    anakhnukhasarnu
  • אתםחֲסַרְתֶּם
    atemkhasartem
  • אתןחֲסַרְתֶּן
    atenkhasarten
  • הםחָסְרוּ
    hemkhasru
  • הןחָסְרוּ
    henkhasru

Future

  • אניאֶחְסַר
    aniekhsar
  • אתהתֶּחְסַר
    atatekhsar
  • אתתֶּחְסְרִי
    attekhseri
  • הואיֶחְסַר
    huyekhsar
  • היאתֶּחְסַר
    hitekhsar
  • אנחנונֶחְסַר
    anakhnunekhsar
  • אתםתֶּחְסְרוּ
    atemtekhseru
  • אתןתֶּחְסְרוּ/תֶּחְסַרְנָה
    atentekhseru/tekhsarna
  • הםיֶחְסְרוּ
    hemyekhseru
  • הןיֶחְסְרוּ/תֶּחְסַרְנָה
    henyekhseru/tekhsarna

Imperative

  • אתהחֲסַר
    atakhasar
  • אתחִסְרִי
    atkhisri
  • אתםחִסְרוּ
    atemkhisru
  • אתןחִסְרוּ/חֲסַרְנָה
    atenkhisru/khasarna

Passive Participle

    Infinitive

    • לַחְסוֹר/לַחְסֹר
      lakhsor/lakhsor
    פרסום
    הטיות הפועל לַחְסוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחְסוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַחְרוֹב, לַחְרוֹד
    פרסום