הטיות פועל לַחְרוֹד

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחָרֵד
    ani/ata/hukhared
  • אני/את/היאחֲרֵדָה
    ani/at/hikhareda
  • אנחנו/אתם/הןחֲרֵדִים
    anakhnu/atem/henkharedim
  • נחנו/אתן/הןחֲרֵדוֹת
    נחנו/aten/henkharedot

Past

  • אניחָרַדְתִּי
    anikharadti
  • אתהחָרַדְתָּ
    atakharadta
  • אתחָרַדְתְּ
    atkharadet
  • הואחָרַד
    hukharad
  • היאחָרְדָה
    hikharda
  • אנחנוחָרַדְנוּ
    anakhnukharadnu
  • אתםחֲרַדְתֶּם
    atemkharadtem
  • אתןחֲרַדְתֶּן
    atenkharadten
  • הםחָרְדוּ
    hemkhardu
  • הןחָרְדוּ
    henkhardu

Future

  • אניאֶחְרַד
    aniekhrad
  • אתהתֶּחְרַד
    atatekhrad
  • אתתֶּחְרְדִי
    attekhredi
  • הואיֶחְרַד
    huyekhrad
  • היאתֶּחְרַד
    hitekhrad
  • אנחנונֶחְרַד
    anakhnunekhrad
  • אתםתֶּחְרְדוּ
    atemtekhredu
  • אתןתֶּחְרַדְנָה/תֶּחְרְדוּ
    atentekhradna/tekhredu
  • הםיֶחְרְדוּ
    hemyekhredu
  • הןיֶחְרְדוּ/תֶּחְרַדְנָה
    henyekhredu/tekhradna

Imperative

  • אתהחֲרַד
    atakharad
  • אתחִרְדִי
    atkhirdi
  • אתםחִרְדוּ
    atemkhirdu
  • אתןחֲרַדְנָה/חִרְדוּ
    atenkharadna/khirdu

Passive Participle

    Infinitive

    • לַחְרוֹד/לַחְרֹד
      lakhrod/lakhrod
    פרסום
    הטיות הפועל לַחְרוֹד בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחְרוֹד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַחְסוֹר, לַחְרוֹב
    פרסום