הטיות פועל לַחְרוֹשׁ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחוֹרֵשׁ
    ani/ata/hukhoresh
  • אני/את/היאחוֹרֶשֶׁת
    ani/at/hikhoreshet
  • אנחנו/אתם/הןחוֹרְשִׁים
    anakhnu/atem/henkhorshim
  • נחנו/אתן/הןחוֹרְשׁוֹת
    נחנו/aten/henkhorshot

Past

  • אניחָרַשְׁתִּי
    anikharashti
  • אתהחָרַשְׁתָּ
    atakharashta
  • אתחָרַשְׁתְּ
    atkharasht
  • הואחָרַשׁ
    hukharash
  • היאחָרְשָׁה
    hikharsha
  • אנחנוחָרַשְׁנוּ
    anakhnukharashnu
  • אתםחֲרַשְׁתֶּם
    atemkharashtem
  • אתןחֲרַשְׁתֶּן
    atenkharashten
  • הםחָרְשׁוּ
    hemkharshu
  • הןחָרְשׁוּ
    henkharshu

Future

  • אניאֶחְרוֹשׁ/אֶחְרֹשׁ
    aniekhrosh/ekhrosh
  • אתהתַּחְרוֹשׁ/תַּחְרֹשׁ
    atatakhrosh/takhrosh
  • אתתַּחְרְשִׁי
    attakhreshi
  • הואיַחְרוֹשׁ/יַחְרֹשׁ
    huyakhrosh/yakhrosh
  • היאתַּחְרוֹשׁ/תַּחְרֹשׁ
    hitakhrosh/takhrosh
  • אנחנונַחְרוֹשׁ/נַחְרֹשׁ
    anakhnunakhrosh/nakhrosh
  • אתםתַּחְרְשׁוּ
    atemtakhreshu
  • אתןתַּחְרְשׁוּ/תַּחְרוֹשְׁנָה/תַּחְרֹשְׁנָה
    atentakhreshu/takhroshna/takhroshna
  • הםיַחְרְשׁוּ
    hemyakhreshu
  • הןיַחְרְשׁוּ/תַּחְרוֹשְׁנָה/תַּחְרֹשְׁנָה
    henyakhreshu/takhroshna/takhroshna

Imperative

  • אתהחֲרוֹשׁ/חֲרֹשׁ
    atakharosh/kharosh
  • אתחִרְשִׁי
    atkhirshi
  • אתםחִרְשׁוּ
    atemkhirshu
  • אתןחִרְשׁוּ/חֲרוֹשְׁנָה/חֲרֹשְׁנָה
    atenkhirshu/kharoshna/kharoshna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואחָרוּשׁ
    ani/ata/hukharush
  • אני/את/היאחֲרוּשָׁה
    ani/at/hikharusha
  • אנחנו/אתם/הןחֲרוּשִׁים
    anakhnu/atem/henkharushim
  • נחנו/אתן/הןחֲרוּשׁוֹת
    נחנו/aten/henkharushot

Infinitive

  • לַחְרוֹשׁ/לַחְרֹשׁ
    lakhrosh/lakhrosh
פרסום
הטיות הפועל לַחְרוֹשׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחְרוֹשׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לַחְפּוֹר, לַחְתּוֹר, לַעְתּוֹר
פרסום