הטיות פועל לַחְשׁוֹד

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחוֹשֵׁד
    ani/ata/hukhoshed
  • אני/את/היאחוֹשֶׁדֶת
    ani/at/hikhoshedet
  • אנחנו/אתם/הןחוֹשְׁדִים
    anakhnu/atem/henkhoshdim
  • נחנו/אתן/הןחוֹשְׁדוֹת
    נחנו/aten/henkhoshdot

Past

  • אניחָשַׁדְתִּי
    anikhashadti
  • אתהחָשַׁדְתָּ
    atakhashadta
  • אתחָשַׁדְתְּ
    atkhashadet
  • הואחָשַׁד
    hukhashad
  • היאחָשְׁדָה
    hikhashda
  • אנחנוחָשַׁדְנוּ
    anakhnukhashadnu
  • אתםחֲשַׁדְתֶּם
    atemkhashadtem
  • אתןחֲשַׁדְתֶּן
    atenkhashadten
  • הםחָשְׁדוּ
    hemkhashdu
  • הןחָשְׁדוּ
    henkhashdu

Future

  • אניאֶחְשּׁוֹד/אֶחְשֹּׁד
    aniekhshod/ekhshod
  • אתהתַּחְשּׁוֹד/תַּחְשֹּׁד
    atatakhshod/takhshod
  • אתתַּחְשְּׁדִי
    attakhshedi
  • הואיַחְשּׁוֹד/יַחְשֹּׁד
    huyakhshod/yakhshod
  • היאתַּחְשּׁוֹד/תַּחְשֹּׁד
    hitakhshod/takhshod
  • אנחנונַחְשּׁוֹד/נַחְשֹּׁד
    anakhnunakhshod/nakhshod
  • אתםתַּחְשְּׁדוּ
    atemtakhshedu
  • אתןתַּחְשּׁוֹדְנָה/תַּחְשְּׁדוּ/תַּחְשֹּׁדְנָה
    atentakhshodna/takhshedu/takhshodna
  • הםיַחְשְּׁדוּ
    hemyakhshedu
  • הןתַּחְשּׁוֹדְנָה/יַחְשְּׁדוּ/תַּחְשֹּׁדְנָה
    hentakhshodna/yakhshedu/takhshodna

Imperative

  • אתהחֲשׁוֹד/חֲשֹׁד
    atakhashod/khashod
  • אתחִשְׁדִי
    atkhishdi
  • אתםחִשְׁדוּ
    atemkhishdu
  • אתןחֲשׁוֹדְנָה/חִשְׁדוּ/חֲשֹׁדְנָה
    atenkhashodna/khishdu/khashodna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואחָשׁוּד
    ani/ata/hukhashud
  • אני/את/היאחֲשׁוּדָה
    ani/at/hikhashuda
  • אנחנו/אתם/הןחֲשׁוּדִים
    anakhnu/atem/henkhashudim
  • נחנו/אתן/הןחֲשׁוּדוֹת
    נחנו/aten/henkhashudot

Infinitive

  • לַחְשׁוֹד/לַחְשֹׁד
    lakhshod/lakhshod
פרסום
הטיות הפועל לַחְשׁוֹד בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחְשׁוֹד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לַחְשׁוֹשׁ, לַעְקוֹר, לַעְצוֹם
פרסום