הטיות פועל לַחֲרוֹג

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחוֹרֵג
    ani/ata/hukhoreg
  • אני/את/היאחוֹרֶגֶת
    ani/at/hikhoreget
  • אנחנו/אתם/הןחוֹרְגִים
    anakhnu/atem/henkhorgim
  • נחנו/אתן/הןחוֹרְגוֹת
    נחנו/aten/henkhorgot

Past

  • אניחָרַגְתִּי
    anikharagti
  • אתהחָרַגְתָּ
    atakharagta
  • אתחָרַגְתְּ
    atkharagt
  • הואחָרַג
    hukharag
  • היאחָרְגָה
    hikharga
  • אנחנוחָרַגְנוּ
    anakhnukharagnu
  • אתםחֲרַגְתֶּם
    atemkharagtem
  • אתןחֲרַגְתֶּן
    atenkharagten
  • הםחָרְגוּ
    hemkhargu
  • הןחָרְגוּ
    henkhargu

Future

  • אניאֶחֱרוֹג/אֶחֱרֹג
    aniekherog/ekherog
  • אתהתַּחֲרוֹג/תַּחֲרֹג
    atatakharog/takharog
  • אתתַּחַרְגִי
    attakhargi
  • הואיַחֲרוֹג/יַחֲרֹג
    huyakharog/yakharog
  • היאתַּחֲרוֹג/תַּחֲרֹג
    hitakharog/takharog
  • אנחנונַחֲרוֹג/נַחֲרֹג
    anakhnunakharog/nakharog
  • אתםתַּחַרְגוּ
    atemtakhargu
  • אתןתַּחֲרוֹגְנָה/תַּחַרְגוּ/תַּחֲרֹגְנָה
    atentakharogna/takhargu/takharogna
  • הםיַחַרְגוּ
    hemyakhargu
  • הןיַחַרְגוּ/תַּחֲרוֹגְנָה/תַּחֲרֹגְנָה
    henyakhargu/takharogna/takharogna

Imperative

  • אתהחֲרוֹג/חֲרֹג
    atakharog/kharog
  • אתחִרְגִי
    atkhirgi
  • אתםחִרְגוּ
    atemkhirgu
  • אתןחֲרוֹגְנָה/חִרְגוּ/חֲרֹגְנָה
    atenkharogna/khirgu/kharogna

Passive Participle

    Infinitive

    • לַחֲרוֹג/לַחֲרֹג
      lakharog/lakharog
    פרסום
    הטיות הפועל לַחֲרוֹג בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחֲרוֹג", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַחֲתוֹם, לַחֲתוֹר, לַעֲקוֹץ
    פרסום