הטיות פועל לַחֲשׁוֹד

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחוֹשֵׁד
    ani/ata/hukhoshed
  • אני/את/היאחוֹשֶׁדֶת
    ani/at/hikhoshedet
  • אנחנו/אתם/הןחוֹשְׁדִים
    anakhnu/atem/henkhoshdim
  • נחנו/אתן/הןחוֹשְׁדוֹת
    נחנו/aten/henkhoshdot

Past

  • אניחָשַׁדְתִּי
    anikhashadti
  • אתהחָשַׁדְתָּ
    atakhashadta
  • אתחָשַׁדְתְּ
    atkhashadet
  • הואחָשַׁד
    hukhashad
  • היאחָשְׁדָה
    hikhashda
  • אנחנוחָשַׁדְנוּ
    anakhnukhashadnu
  • אתםחֲשַׁדְתֶּם
    atemkhashadtem
  • אתןחֲשַׁדְתֶּן
    atenkhashadten
  • הםחָשְׁדוּ
    hemkhashdu
  • הןחָשְׁדוּ
    henkhashdu

Future

  • אניאֶחֱשׁוֹד/אֶחֱשֹׁד
    aniekheshod/ekheshod
  • אתהתַּחֲשׁוֹד/תַּחֲשֹׁד
    atatakhashod/takhashod
  • אתתַּחַשְׁדִי
    attakhashdi
  • הואיַחֲשׁוֹד/יַחֲשֹׁד
    huyakhashod/yakhashod
  • היאתַּחֲשׁוֹד/תַּחֲשֹׁד
    hitakhashod/takhashod
  • אנחנונַחֲשׁוֹד/נַחֲשֹׁד
    anakhnunakhashod/nakhashod
  • אתםתַּחַשְׁדוּ
    atemtakhashdu
  • אתןתַּחֲשׁוֹדְנָה/תַּחַשְׁדוּ/תַּחֲשֹׁדְנָה
    atentakhashodna/takhashdu/takhashodna
  • הםיַחַשְׁדוּ
    hemyakhashdu
  • הןתַּחֲשׁוֹדְנָה/יַחַשְׁדוּ/תַּחֲשֹׁדְנָה
    hentakhashodna/yakhashdu/takhashodna

Imperative

  • אתהחֲשׁוֹד/חֲשֹׁד
    atakhashod/khashod
  • אתחִשְׁדִי
    atkhishdi
  • אתםחִשְׁדוּ
    atemkhishdu
  • אתןחֲשׁוֹדְנָה/חִשְׁדוּ/חֲשֹׁדְנָה
    atenkhashodna/khishdu/khashodna

Passive Participle

    Infinitive

    • לַחֲשׁוֹד/לַחֲשֹׁד
      lakhashod/lakhashod
    פרסום
    הטיות הפועל לַחֲשׁוֹד בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחֲשׁוֹד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַחֲשׂוֹף, לַעֲרוֹב, לַהֲלוֹם
    פרסום