הטיות פועל לַחֲשׂוֹף

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחוֹשֵׂף
    ani/ata/hukhosef
  • אני/את/היאחוֹשֶׂפֶת
    ani/at/hikhosefet
  • אנחנו/אתם/הןחוֹשְׂפִים
    anakhnu/atem/henkhosfim
  • נחנו/אתן/הןחוֹשְׂפוֹת
    נחנו/aten/henkhosfot

Past

  • אניחָשַׂפְתִּי
    anikhasafti
  • אתהחָשַׂפְתָּ
    atakhasafta
  • אתחָשַׂפְתְּ
    atkhasaft
  • הואחָשַׂף
    hukhasaf
  • היאחָשְׂפָה
    hikhasfa
  • אנחנוחָשַׂפְנוּ
    anakhnukhasafnu
  • אתםחֲשַׂפְתֶּם
    atemkhasaftem
  • אתןחֲשַׂפְתֶּן
    atenkhasaften
  • הםחָשְׂפוּ
    hemkhasfu
  • הןחָשְׂפוּ
    henkhasfu

Future

  • אניאֶחֱשׂוֹף/אֶחֱשֹׂף
    aniekhesof/ekhesof
  • אתהתַּחֲשׂוֹף/תַּחֲשֹׂף
    atatakhasof/takhasof
  • אתתַּחַשְׂפִי
    attakhasfi
  • הואיַחֲשׂוֹף/יַחֲשֹׂף
    huyakhasof/yakhasof
  • היאתַּחֲשׂוֹף/תַּחֲשֹׂף
    hitakhasof/takhasof
  • אנחנונַחֲשׂוֹף/נַחֲשֹׂף
    anakhnunakhasof/nakhasof
  • אתםתַּחַשְׂפוּ
    atemtakhasfu
  • אתןתַּחַשְׂפוּ/תַּחֲשׂוֹפְנָה/תַּחֲשֹׂפְנָה
    atentakhasfu/takhasofna/takhasofna
  • הםיַחַשְׂפוּ
    hemyakhasfu
  • הןיַחַשְׂפוּ/תַּחֲשׂוֹפְנָה/תַּחֲשֹׂפְנָה
    henyakhasfu/takhasofna/takhasofna

Imperative

  • אתהחֲשׂוֹף/חֲשֹׂף
    atakhasof/khasof
  • אתחִשְׂפִי
    atkhisfi
  • אתםחִשְׂפוּ
    atemkhisfu
  • אתןחִשְׂפוּ/חֲשׂוֹפְנָה/חֲשֹׂפְנָה
    atenkhisfu/khasofna/khasofna

Passive Participle

    Infinitive

    • לַחֲשׂוֹף/לַחֲשֹׂף
      lakhasof/lakhasof
    פרסום
    הטיות הפועל לַחֲשׂוֹף בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחֲשׂוֹף", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַחֲפוֹף, לַחֲזוֹר, לַהֲפוֹךְ
    פרסום