הטיות פועל לַחֲתוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואחוֹתֵר
    ani/ata/hukhoter
  • אני/את/היאחוֹתֶרֶת
    ani/at/hikhoteret
  • אנחנו/אתם/הןחוֹתְרִים
    anakhnu/atem/henkhotrim
  • נחנו/אתן/הןחוֹתְרוֹת
    נחנו/aten/henkhotrot

Past

  • אניחָתַרְתִּי
    anikhatarti
  • אתהחָתַרְתָּ
    atakhatarta
  • אתחָתַרְתְּ
    atkhatart
  • הואחָתַר
    hukhatar
  • היאחָתְרָה
    hikhatra
  • אנחנוחָתַרְנוּ
    anakhnukhatarnu
  • אתםחֲתַרְתֶּם
    atemkhatartem
  • אתןחֲתַרְתֶּן
    atenkhatarten
  • הםחָתְרוּ
    hemkhatru
  • הןחָתְרוּ
    henkhatru

Future

  • אניאֶחֱתוֹר/אֶחֱתֹר
    aniekhetor/ekhetor
  • אתהתַּחֲתוֹר/תַּחֲתֹר
    atatakhator/takhator
  • אתתַּחַתְרִי
    attakhatri
  • הואיַחֲתוֹר/יַחֲתֹר
    huyakhator/yakhator
  • היאתַּחֲתוֹר/תַּחֲתֹר
    hitakhator/takhator
  • אנחנונַחֲתוֹר/נַחֲתֹר
    anakhnunakhator/nakhator
  • אתםתַּחַתְרוּ
    atemtakhatru
  • אתןתַּחַתְרוּ/תַּחֲתוֹרְנָה/תַּחֲתֹרְנָה
    atentakhatru/takhatorna/takhatorna
  • הםיַחַתְרוּ
    hemyakhatru
  • הןיַחַתְרוּ/תַּחֲתוֹרְנָה/תַּחֲתֹרְנָה
    henyakhatru/takhatorna/takhatorna

Imperative

  • אתהחֲתוֹר/חֲתֹר
    atakhator/khator
  • אתחִתְרִי
    atkhitri
  • אתםחִתְרוּ
    atemkhitru
  • אתןחִתְרוּ/חֲתוֹרְנָה/חֲתֹרְנָה
    atenkhitru/khatorna/khatorna

Passive Participle

    Infinitive

    • לַחֲתוֹר/לַחֲתֹר
      lakhator/lakhator
    פרסום
    הטיות הפועל לַחֲתוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַחֲתוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַחֲזוֹר, לַחֲשׁוֹד, לַעֲתוֹר
    פרסום