הטיות פועל לַעְצוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואעוֹצֵר
    ani/ata/huotzer
  • אני/את/היאעוֹצֶרֶת
    ani/at/hiotzeret
  • אנחנו/אתם/הןעוֹצְרִים
    anakhnu/atem/henotzrim
  • נחנו/אתן/הןעוֹצְרוֹת
    נחנו/aten/henotzrot

Past

  • אניעָצַרְתִּי
    aniatzarti
  • אתהעָצַרְתָּ
    ataatzarta
  • אתעָצַרְתְּ
    atatzart
  • הואעָצַר
    huatzar
  • היאעָצְרָה
    hiatzra
  • אנחנועָצַרְנוּ
    anakhnuatzarnu
  • אתםעֲצַרְתֶּם
    atematzartem
  • אתןעֲצַרְתֶּן
    atenatzarten
  • הםעָצְרוּ
    hematzru
  • הןעָצְרוּ
    henatzru

Future

  • אניאֶעְצּוֹר/אֶעְצֹּר
    anietzor/etzor
  • אתהתַּעְצּוֹר/תַּעְצֹּר
    atatatzor/tatzor
  • אתתַּעְצְּרִי
    attatzeri
  • הואיַעְצּוֹר/יַעְצֹּר
    huyatzor/yatzor
  • היאתַּעְצּוֹר/תַּעְצֹּר
    hitatzor/tatzor
  • אנחנונַעְצּוֹר/נַעְצֹּר
    anakhnunatzor/natzor
  • אתםתַּעְצְּרוּ
    atemtatzeru
  • אתןתַּעְצְּרוּ/תַּעְצּוֹרְנָה/תַּעְצֹּרְנָה
    atentatzeru/tatzorna/tatzorna
  • הםיַעְצְּרוּ
    hemyatzeru
  • הןיַעְצְּרוּ/תַּעְצּוֹרְנָה/תַּעְצֹּרְנָה
    henyatzeru/tatzorna/tatzorna

Imperative

  • אתהעֲצוֹר/עֲצֹר
    ataatzor/atzor
  • אתעִצְרִי
    atitzri
  • אתםעִצְרוּ
    atemitzru
  • אתןעֲצוֹרְנָה/עִצְרוּ/עֲצֹרְנָה
    atenatzorna/itzru/atzorna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואעָצוּר
    ani/ata/huatzur
  • אני/את/היאעֲצוּרָה
    ani/at/hiatzura
  • אנחנו/אתם/הןעֲצוּרִים
    anakhnu/atem/henatzurim
  • נחנו/אתן/הןעֲצוּרוֹת
    נחנו/aten/henatzurot

Infinitive

  • לַעְצוֹר/לַעְצֹר
    latzor/latzor
פרסום
הטיות הפועל לַעְצוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַעְצוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לַחְבּוֹר, לַעְקוֹב, לַעְקוֹר
פרסום