הטיות פועל לַעֲתוֹר

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואעוֹתֵר
    ani/ata/huoter
  • אני/את/היאעוֹתֶרֶת
    ani/at/hioteret
  • אנחנו/אתם/הןעוֹתְרִים
    anakhnu/atem/henotrim
  • נחנו/אתן/הןעוֹתְרוֹת
    נחנו/aten/henotrot

Past

  • אניעָתַרְתִּי
    aniatarti
  • אתהעָתַרְתָּ
    ataatarta
  • אתעָתַרְתְּ
    atatart
  • הואעָתַר
    huatar
  • היאעָתְרָה
    hiatra
  • אנחנועָתַרְנוּ
    anakhnuatarnu
  • אתםעֲתַרְתֶּם
    atematartem
  • אתןעֲתַרְתֶּן
    atenatarten
  • הםעָתְרוּ
    hematru
  • הןעָתְרוּ
    henatru

Future

  • אניאֶעֱתוֹר/אֶעֱתֹר
    anie'etor/e'etor
  • אתהתַּעֲתוֹר/תַּעֲתֹר
    atata'ator/ta'ator
  • אתתַּעַתְרִי
    atta'atri
  • הואיַעֲתוֹר/יַעֲתֹר
    huya'ator/ya'ator
  • היאתַּעֲתוֹר/תַּעֲתֹר
    hita'ator/ta'ator
  • אנחנונַעֲתוֹר/נַעֲתֹר
    anakhnuna'ator/na'ator
  • אתםתַּעַתְרוּ
    atemta'atru
  • אתןתַּעַתְרוּ/תַּעֲתוֹרְנָה/תַּעֲתֹרְנָה
    atenta'atru/ta'atorna/ta'atorna
  • הםיַעַתְרוּ
    hemya'atru
  • הןיַעַתְרוּ/תַּעֲתוֹרְנָה/תַּעֲתֹרְנָה
    henya'atru/ta'atorna/ta'atorna

Imperative

  • אתהעֲתוֹר/עֲתֹר
    ataator/ator
  • אתעִתְרִי
    atitri
  • אתםעִתְרוּ
    atemitru
  • אתןעִתְרוּ/עֲתוֹרְנָה/עֲתֹרְנָה
    atenitru/atorna/atorna

Passive Participle

    Infinitive

    • לַעֲתוֹר/לַעֲתֹר
      la'ator/la'ator
    פרסום
    הטיות הפועל לַעֲתוֹר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לַעֲתוֹר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לַחֲשׁוֹשׁ, לַהֲדוֹף, לַחֲרוֹג
    פרסום